РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716796<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Абоімова О. М. 
Горіх серцеподібний та г. айлантолистий (Juglans cordiformis Maxim., J. ailantifolia Carr.) в умовах Лісостепу України: підсумки інтродукції та перспективи використання / О. М. Абоімова, В. Ф. Левон, О. К. Дорошенко // Інтродукція рослин. - 2019. - № 2. - С. 85-92. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити історію інтродукції двох видів горіха - Juglans cordiformis Maxim. та J. ailantifolia Carr. за умов Лісостепу України; підбити підсумки багаторічної цілеспрямованої інтродукції цих видів у Лісостепу України; окреслити перспективи їх використання. Предмет досліджень - багаторічні насадження інтродукованих видів роду Juglans - J. cordiformis та J. ailantifolia. Дослідження проведено за загальноприйнятими методиками у колекційних насадженнях відділу дендрології Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України та міських насадженнях м. Київ. Визначено зимо- і посухостійкість J. cordiformis та J. ailantifolia. Вид J. ailantifolia менш зимостійкий (3 - 4 бали) та посухостійкий (2 - 3 бали) у порівнянні з J. cordiformis (2 та 4 бали відповідно). Аналіз біохімічного складу плодів підтвердив харчову цінність ядра J. cordiformis і J. ailantifolia. Вміст жиру в плодах досліджених видів перевищує такий у J. regia (62,8 і 61,4 % проти 58,4 %), вміст білка в плодах J. cordiformis становить 43,1 %, у плодах J. ailantifolia - 41,2 %, що утричі більше у порівнянні з J. regia. Висновки: посухостійкість J. ailantifolia (2 - 3 бали) виявилась нижчою у порівнянні з J. cordiformis (4 бали). Дослідження вмісту антоціанів у пагонах показало, що під час зниження температури повітря вміст антоціанів різко збільшується. В J. cordiformis вміст антоціанів взимку становить 522,67 мг/100 г сухої речовини, а в J. ailantifolia - 378,95 мг/100 г сухої речовини, що підтверджує результати візуальних спостережень за шкалою зимостійкості С. Я. Соколова. Цей показник в J. cordiformis оцінено 2 балами (підмерзають кінці пагонів минулого року вегетації), а в J. ailantifolia - 3 - 4 балами (підмерзають пагони минулого року на всю довжину, іноді підмерзають пагони останніх двох років). J. ailantifolia та J. cordiformis можна використовувати в садово-парковому господарстві Лісостепу України як цінні харчові рослини. J. ailantifolia потребує додаткового зволоження у посушливий період та застосування агрономічних заходів для підвищення його зимостійкості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П257

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського