РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716764<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Юречко Р. Ю. 
Сучасний стан популяції Cochlearia pyrenaica (Brassicaceae) у Національному природному парку "Північне Поділля" / Р. Ю. Юречко // Укр. ботан. журн.. - 2019. - 76, № 3. - С. 243-251. - Бібліогр.: 250 назв. - укp.

Наведено результати дослідження сучасного стану популяції Cochlearia pyrenaica. Єдиний локалітет (поза основним ареалом) цього виду в Україні знаходиться в ландшафтному заказнику місцевого значення "Верхобузький" на території Колтівської сільської ради (Львівська обл.), який нині входить до складу земель, що передаються Національному природному парку "Північне Поділля". Вид включений до Червоної книги України (2009) і належить до зникаючих. Зафіксовано загальне зменшення чисельності популяції протягом останніх десяти років. Одержані за останні роки результати свідчать про значне коливання чисельності особин C. pyrenaica щороку. Відзначено, що не всі особини, які цвітуть, плодоносять; значна частина особин всихає. Охарактеризовано й оцінено показники стану популяції (чисельність генеративних і вегетативних особин, життєвість) та оселища виду (площа сприятливого оселища, фактична площа популяції, ступінь заростання деревами, кущами та їх проростками, навколишні рослинні угруповання, експансивні види та конкуренти, висота трав'яного ярусу; підстилка, наявність води тощо). Рекомендовано активні заходи зі збереження популяції C. pyrenaica, які передбачають відновлення гідрологічного режиму ландшафтного заказника "Верхобузький" та пересаджування частини особин виду в болотні системи з умовами середовища, які відповідають його екологічним потребам. Відмічено доцільність створення банку насіння та забезпечення збереження C. pyrenaica ex situ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*884(45УКР) + Е522.925.16BRA

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського