РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716666<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gorbiychuk M. 
Modeling the parallelism of empirical models of optimal complexity using a Petri net / M. Gorbiychuk, O. Bila, T. Humeniuk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/4. - С. 56-68. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Багато фізичних процесів та явищ, з огляду на свою складність, не можуть бути описані аналітично. У таких випадках застосовують емпіричне моделювання. Для побудови емпіричних моделей оптимальної складності, яка має вигляд полінома заданого степеня, використано метод, в основі якого лежить генетичний підхід. Реалізація розробленого методу вимагає багаторазового розв'язування системи лінійних алгебричних рівнянь (СЛАР). Розв'язування СЛАР здійснюється шляхом приведення відповідної матриці до верхньої діагональної форми з одиницями на головній діагоналі. Аналіз алгоритму приведення матриці до верхнього діагонального вигляду показав, що така процедура володіє внутрішнім паралелізмом. На базі створеної моделі обчислювального процесу у вигляді мережі Петрі розроблено стратегію побудови паралельного алгоритму для розв'язування СЛАР. Суть стратегії в тому, що обчислення здійснюються на декількох паралельних процесорах. Одному з них присвоєні координуючі функції, і він названий майстром. Інші процесори - робітники - знаходяться в підпорядкуванні майстра. Поділ обсягу обчислень такий, що кількість рядків матриці, з якими оперує майстер, більша не менше ніж на одиницю, за відповідну кількість рядків, відведених робітникові. Для запропонованої стратегії оцінено ефективність паралельного алгоритму за критерієм сумарної кількості арифметичних операцій. Запропонована стратегія є складовою частиною процесу синтезу емпіричної моделі оптимальної складності на базі генетичних алгоритмів. Поділ обчислювального навантаження між паралельно працюючими процесорами (майстром і робочими) забезпечує прискорення обчислювального процесу в 5 і більше разів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Взв641.9

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського