РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000716665<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kudin V. 
Algorithmizing the methods of basis matrices in the study of balace intersectoral ecological and economic models / V. Kudin, A. Onyshchenko, I. Onyshchenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 3/4. - С. 45-55. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Еколого-економічні моделі (типу Леонтьєва - Форда) відіграють особливу роль у розв'язанні принципових проблем перспективного планування з урахуванням природокористування. На їх основі може бути реалізована задача обгрунтування величини затрат на охорону навколишнього середовища з урахуванням соціально-економічного ефекту та розподілу їх у територіально-галузевому розрізі. На базі запропонованої балансової моделі окреслено типові узагальнення ("розширення") моделі, які, загалом, збільшують її розмірність, але не "випадають" з класу лінійних. Досліджено вплив на зміни обсягів валових галузевих випусків у наслідок зміни структурних галузевих пропорцій, що відповідає зміні технологічного укладу функціонування еколого-економічної системи у галузевому розрізі. З метою розв'язання поставленої задачі розвинено застосування алгоритмів методу базисних матриць, оснащені технологією визначення розв'язків системи матричних лінійних рівнянь відповідно до змін і проведення узагальнень моделі. У цьому випадку зміни можуть зазнавати окремі елементи чи група елементів, один чи група рядків (стовпців), в блоках підматриць матриці. Запропоновані алгоритми реалізовано для випадку змін матриці обмежень вихідної системи без перерахунку (заново). Розглянуто різноманітні варіанти змін у моделі та їх вплив на новий розв'язок у випадку "збурення" в підматрицях матриці обмежень (групи елементів, що утворюють блок) моделі. Зокрема, при "включенні" ("виключенні") нових блоків підматриць, тобто збільшенні (чи зменшенні) розмірності початкової матриці обмежень математичної моделі. Такі моделі надаються лінійною системою, зокрема, системою лінійних алгебричних рівнянь. Такий підхід відкриває можливість проводити направлені зміни в моделі з метою досягнення в подальшому бажаних пропорцій "корисної" та "шкідливої" компонент у структурі виробництва (як розв'язок задачі). Подальший розвиток запропонованої теорії надає можливість перейти до вивчення питань агрегування балансової схеми "витрати-випуск", визначення певного коридору допустимих змін з метою досягнення цільового орієнтиру по обсягам галузевих випусків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж69 + Б2в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського