РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715259<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Petryshchev A. 
Studying the physical-chemical transformations at resource-saving reduction melting of chrome-nickel-containing metallurgical waste / A. Petryshchev, D. Milko, V. Borysov, B. Tsymbal, I. Hevko, S. Borysova, A. Semenchuk // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/12. - С. 59-64. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Досліджено фізико-хімічні особливості хром-нікельвмісних відходів виробництва корозійностійких сталей і легуючого сплаву, отриманого за допомогою відновлювальної плавки. Це необхідно для визначення параметрів, що знижують втрати Ni та Cr у процесі переробки оксидної легованої сировини та використання отриманої легуючої добавки. Визначено, що в сплаві за співвідношенні O/C у шихті в межах 1,09 - 1,78 присутні фази <$E gamma>-Fe і Fe3C з легуючими елементами як атоми заміщення. За O/C = 1,78 фазовий склад переважно складався з <$E gamma>-Fe за слабкого прояву Fe3C. Поетапна зміна O/C у шихті на 1,33 і 1,09 призводила до підвищення прояву Fe3C на дифрактограмах. Мікроструктура суміші окалини хром-нікельвмісних корозійностійких сталей розупорядкована з присутністю часток різного розміру та форми. Вміст легуючих елементів Ni та Cr складав 7,65 і 14,26 % мас. відповідно за вмісту кисню на рівні 29,70 % мас. Мікроструктура легуючого сплаву з різним співвідношенням O/C в шихті мала чіткий прояв декількох фаз, що характеризувалися різницею у вмісті основних легуючих елементів. Вміст Ni у досліджених ділянках різних фаз змінювався в межах 1,41 - 20,90 % мас., Cr - 1,27 - 32,90 % мас. Згідно з дослідженнями найбільш прийнятним співвідношенням O/C у шихті є 1,78. В цьому випадку забезпечувалося відновлення з переважанням у фазовому складі <$E gamma>-Fe з відносно слабким проявом залишкового вуглецю, як карбідної складової. Тобто визначено показники переробки хром-нікельвмісних техногенних відходів та отримання легованого продукту відновної плавки з відносно низьким вмістом вуглецю. Це розширює можливості ресурсозбереження з використанням отриманого сплаву з заміною деякої частики стандартних легуючих матеріалів під час виплавки обмежених по вуглецю марок сталей.


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.970.9

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського