РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715258<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Voronin S. 
Determining the influence of carbon black in oil on the wear resistance of elements in the tribological system "steel - oil - bronze" / S. Voronin, O. Suranov, D. Onopreichuk, V. Stefanov, S. Kryvonogov, V. Pashchenko, H. Radionov, R. Gonchar, L. Safoshkina, M. Horbachov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/12. - С. 51-58. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

Наведено результати експериментальних досліджень впливу концентрації вуглецевої сажі в індустріальній оливі И-30А на зносостійкість трібологічної системи сталь - олива - бронза. Припускається, що вуглецева сажа, отримана електродуговим методом за лабораторних умов, складається з конгломератів мікро- та наночастинок вуглецю, розміри яких знаходяться у широкому діапазоні - від нанометрів до десятих часток міліметрів. Наведено методику, матеріали та обладнання для проведення експериментальних досліджень зносостійкості деталей трібосистеми сталь - бронза на машині тертя СМЦ-2. Методика досліджень передбачала варіювання двома незалежними факторами: концентрація вуглецевої сажі в індустріальній оливі И-30А та зовнішнє навантаження. Незмінними факторами залишались швидкість ковзання, контурна площа контакту та початкова температура трібосистеми. Отриманні експериментальні данні надали можливість встановити дві головні закономірності, що характеризують процес тертя та зношування в досліджуваній трібологічній системі. Перша закономірність розкриває вплив концентрації вуглецевої сажі в індустріальній оливі И-30А та зовнішнього навантаження на момент тертя в парі сталь - бронза. Друга закономірність розкриває вплив тих самих факторів на зносостійкість деталей, що піддавались випробуванням на машині тертя. Отриманні закономірності корелюють між собою та визначають область раціональної концентрації вуглецевої сажі в індустріальній оливі И-30А, яка була застосована як мастильний матеріал у трібологічній системі, що піддавалась випробуванням. Наведено дослідження поверхонь деталей тертя на атомно-силовому мікроскопі "Solver Р47-Pro" фірми виробника NT-MDT. Такі дослідження надали можливість розкрити механізм модифікації поверхневого шару сталі та бронзи наночастинками вуглецю за їх взаємодії в трібологічній системі під час тертя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л252.3 + К413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського