РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000715248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Frolova N. 
Separation of terpenes from lemon essential oil by selective fractionation under a vacuum / N. Frolova, A. Ukrainets, I. Sylka, A. Nemirich, O. Kuzmin // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 2/11. - С. 32-36. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Розкрито основні сучасні методи виділення терпенів, вказано переваги та причини цього технологічного перероблення ефірних олій, зокрема лимонної. Якісний склад і кількісні співвідношення компонентів лимонної ефірної олії визначено газохроматографічним методом на насадковій колонці (нерухома фаза - динонілфталат). Із даних хроматографічного профілю з'ясовано, що ключовим компонентом олії є монотерпен d-лімонен (70,60 +- 4,61 %), що маскує гармонійний прояв лимонного аромату. Наведено результати теоретичних розрахунків вибіркового фракціонування під вакуумом, що відпрацьовані на лабораторній установці фракційної перегонки ефірних олій, яка моделює повний цикл фракціонування. Основні вузли установки узгоджені зі схемами універсальних установок, поширених у промисловості. Наведено відпрацьовані на установці режими відбору терпенової та терпеноїдної фракцій, а саме: значення граничних і робочого флегмового числа, тиску та діапазонів температур кипіння. Фракція терпенів виділена за температури куба від 67 до 70 <^>oC за тиску 2,64 кПа та флегмовому числі 1:3 становить 30,0 % мас. Фракція терпеноїдів виділена за температури куба від 84 до 96 <^>oC за залишкового тиску, що зменшується від 0,66 до 0,33 кПа та флегмовому числі 1:14 становить 60,0 % мас. У результаті органолептичного дослідження стало зрозуміло, що терпенова фракція має лимонний запах, за рахунок високого вмісту (80,0 %) лімонену з нотами бергамоту (<$E beta>-мірцен-5,12 %). Наявний серед терпеноїдів цитраль вносить в аромат мускатний тон, який разом із гераніолом і ліналоолом набуває шляхетного аромату цитрусу з тонкою квітковою нотою. Всі фракції ефірної олії доцільно використовувати у харчовій і парфумерно-косметичній технологіях, оскільки фракція терпенів може стати цінним компонентом у створенні оригінальних композиційних ароматів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л682.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського