РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714645<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ulytsky О. 
Technique for orthotransformed satellite imagery application in environmental assessment = Методика застосування ортотрансформованих космічних знімків для оцінки стану навколишнього середовища / О. Ulytsky, V. Yermakov, О. Lunova, О. Buglak // Косм. наука і технологія. - 2019. - 25, № 4. - С. 48-56. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розв'язано актуальну науково-прикладну задачу, що полягає у формуванні методологічного базису застосування ортотрансформованих космічних знімків для створення інформаційних сервісів з екологічного моніторингу стану об'єктів критичної інфраструктури та розширення можливостей Національного центру із забезпечення центральних органів виконавчої влади інформацією про результати екологічного моніторингу на основі даних космічних систем за рахунок розробки методики застосування ортотрансформованих космічних знімків для оцінки стану навколишнього середовища. На основі алгоритму класифікації підприємств та об'єктів критичної інфраструктури України розроблено сумісну з GIS-системами базу класифікованих за їхнім впливом на природне середовище об'єктів критичної інфраструктури України та розроблено методику застосування ортотрансформованих космічних знімків для оцінки впливів відповідних категорій об'єктів критичної інфраструктури України на стан природного середовища. При формуванні ідеології геоінформаційних систем обгрунтовано вимоги до технічних засобів, на яких має бути розгорнуто сервіс, порядку ведення, наповнення та оновлення бази об'єктів критичної інфраструктури України, механізму та порядку візуалізації оцінок впливів усіх об'єктів розробленої бази на основі GIS-систем. Проведено адаптацію алгоритму для застосування в автоматизованому режимі у складі геоінформаційної системи. Для цього в рамках досліджень розроблено структуру класифікатора з використанням державного реєстру ПНО та валідацію розробленої методики з використанням результатів космічної зйомки на конкретних прикладах для кожного з класу об'єктів критичної інфраструктури України. За об'єкт господарської діяльності обрано Дарницьку ТЕЦ - підприємство з виробництва та постачання електричної та теплової енергії. В межах дослідження підтверджено актуальність, наукову та практичну цінність використання дистанційних методів дослідження екологічного стану великих територій земної поверхні.


Індекс рубрикатора НБУВ: О671-52 + Д131.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14846 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського