РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714638<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярощук М. А. 
Факторы рудоносности разломно-блоковых структур Украинского щита / М. А. Ярощук, А. В. Вайло, Л. С. Осьмачко, А. Е. Ганевич // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 4. - С. 194-209. - Библиогр.: 207 назв. - рус.

Більшість рудопроявів і родовищ корисних копалин, як відомо, розміщуються у зонах тектонічних розломів. У зв'язку з цим наведено аналіз рудоносності регіональних і локальних зон розломів у межах мегаструктур Українського щита - Подільського, Волинського, Інгульського, Дніпровського, Приазовського мегаблоків і Білоцерківсько-Одеської, Інгулецько-Криворізької, Оріхіво-Павлоградської міжблокових шовних зон. Охарактеризовано геологічні та структурно-тектонічні особливості мегаблоків і міжблокових шовних зон, виділено основні етапи їх формування. На підставі аналізу особливостей розподілу різних родовищ і рудопроявів у розломно-блоковій тектоніці Українського щита встановлено чинники рудоносності і металогенічні особливості цихструктур, що визначаються їх геодінамичним режимом; конкретні мегаблоки і шовні зони мають відмінні риси, різняться металогенєю мегаблоків і міжблокових шовних зон. Металогенія мегаструктур Українського щита і рудоносність регіональних і локальних структур зумовлені поєднанням чинників різної значущості. Основними з них є процеси еволюції мантійних флюїдів і ступінь окиснення корових продуктів протягом геологічного часу. Велике значення мав рівень ерозійного зрізу структур, що зумовило фізико-хімічні умови концентрації певних рудних елементів. Металогенія різних зон розломів визначається поєднанням низки сприятливих факторів накопичення металів у геологічному часі і просторі. Найважливішими рудоконцентрувальними факторами є склад і кількісне співвідношення орто- і парапород, наявність у них надкларкового вмісту характерних металів; еволюція розломів, за якої активізуються рухливість металів і їх концентрація на менш глибоких рівнях; приуроченість до розломів магматичних порід; ступінь еродованості блоків; фізико-хімічні властивості порід розломів і нерівномірний розподіл тектонічних тисків; умови і характер деформації структур; латеральна будова розломів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390.51 + Д451 + Д59(45УКР)451

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського