РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714447<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Боровик К. М. 
Ефекти подвійної антитромбоцитарної терапії щодо виникнення повторних серцево-судинних катастроф після перенесеного інфаркту міокарда у хворих із ожирінням / К. М. Боровик, Н. Г. Риндіна, П. Г. Кравчун, О. С. Табаченко, О. С. Єрмак, М. Г. Романюк // Львів. клініч. вісн. - 2019. - № 1. - С. 34-38. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Гострий інфаркт міокарда (ГІМ) з елевацією сегмента ST (STEMI) досі є основною причиною смертності та інвалідизації працездатного населення. Незалежно від проведення первинного черезшкірного вінцевого втручання або тромболізису, подвійне антитромбоцитарне лікування (ПАЛ) є найкращою терапевтичною стратегією і полягає у застосуванні комбінації ацетилсаліцилової кислоти (АСК) та інгібітора P2Y12-рецепторів. Мета дослідження - проаналізувати частоту виникнення повторних серцево-судинних подій у хворих із ожирінням після перенесеного ІМ впродовж 6-місячного терміну спостереження залежно від комбінації тикагрелору або клопідогрелю з ацетилсаліциловою кислотою у складі подвійного антитромбоцитарного лікування. У дослідженні брали участь 75 хворих на STEMI та супутнє ожиріння. Хворих було розподілено на 2 групи: перша - 31 особа, які одержували комбінацію АСК + тикагрелор, друга - 44, яких лікували комбінацією АСК + клопідогрель у складі ПАЛ. Для стратифікації ризику шпитальної і 6-місячної летальності застосовували шкалу GRACE. Контроль наявності повторних кардіоваскулярних подій здійснювали через 6 міс. Під час спостереження за хворими після перенесеного ІМ із супутнім ожирінням упродовж шести місяців у 28 (37,56 %), що входили до групи високого ризику за GRACE (>> 118 балів), фіксували по вторний ІМ та/або нестабільну стенокардію. У групі хворих, які одержували ПАЛ у комбінації АСК із тикагрелором у 11 (14,76 %) фіксували повторний ІМ та/або нестабільну стенокардію, тоді як у групі хворих, що одержували ПАЛ у комбінації АСК з клопідогрелем, повторні серцево-судинні катастрофи виявлено у 17 (22,8 %). Висновки: більшість хворих (69,30 %) із ожирінням після перенесеного ІМ увійшли до групи високого ризику 6-місячної летальності за шкалою GRACE. У 37,56 % хворих на ГІМ з елевацією сегмента ST і супутнім ожирінням виникала повторна вінцева подія у вигляді ІМ або нестабільної стенокардії за наявності високих балів за шкалою GRACE. Когорті хворих з ожирінням після перенесеного ІМ, що увійшли до групи високого ризику за шкалою 6-місячної летальності, доцільно проводити лікування з залученням комбінації ацетилсаліцилової кислоти й тикагрелору із огляду на виразне зменшення ризику виникнення повторних серцево-судинних катастроф у порівнянні з комбінацією ацетилсаліцилової кислоти і клопідогрелю (p << 0,05).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1 + Р410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського