РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714346<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оріщак І. К. 
Комплексна реабілітаційна терапія генітального ендометріозу у жінок з ендометріоз-асоційованою безплідністю / І. К. Оріщак, О. М. Макарчук, М. І. Римарчук, О. М. Островська // Здоровье женщины. - 2019. - № 6. - С. 84-86. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Найбільш актуальним і найменш дослідженим є взаємозв'язок генітального ендометріозу (ГЕ) із порушеннями фертильної функції. Саме відсутність чіткого алгоритму обстеження для раннього виявлення ГЕ, а також вибору адекватного лікування потребує подальшого розроблення цих питань як для підвищення якості життя у зазначеної категорії жінок, так і для покращання репродуктивного потенціалу. Мета дослідження - підвищення ефективності реабілітаційної терапії у пацієнток із ГЕ та порушенням фертильності на підставі оцінки окремих факторів і механізмів імунологічної взаємодії та оптимізації шляхів подолання цих негативних впливів. Для досягнення мети було обстежено 68 пацієнток з ендометріоз-асоційованою безплідністю (ЕАБ), у яких проведено оцінювання характеру гормонального дисбалансу, порушень окремих ланок імунного захисту у взаємозв'язку з коливанням рівнів окремих онкомаркерів. Для визначення ефективності результатів запропонованих програм пацієнток з ЕАБ було розподілено на дві групи дослідження - основну (38 жінок) і групу порівняння (30 пацієнток). Особливостями запропонованої лікувальної програми було використання після оперативного втручання комплексної терапії з застосуванням гестагенів (дідрогестерону у контрацептивному режимі) та антипроліферативного комплексу: індол-3-карбінол і епігалокатехін-3-галат. Характерними ознаками аденоміозу є збільшення у цієї категорії хворих рівнів ЛГ (у 2,67 разу) і ФСГ (в 1,98 разу) переважно у II фазі менструального циклу, а також збільшення рівня естрадіолу, особливо у фолікуліновій фазі менструального циклу (у 2,13 разу). У хворих із внутрішнім ендометріозом у 30,9 % випадків (за даними УЗД) і у 41,1 % випадків (за даними гістологічного дослідження) спостерігалися прояви гіперпластичних процесів ендометрія. Підвищення рівня СА-125 у сироватці крові (за нашими даними - у 3,1 разу) у жінок із зовнішнім ГЕ є ефективним діагностичним маркером для підтвердження наявності цієї патології. Отже, слід відзначити, що запропонована реабілітаційна фармакотерапія ГЕ у післяопераційний період є ефективною у лікуванні больового синдрому та підвищує фертильність у разі ЕАБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111 + Р712.54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського