РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000714248<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Soshko O. I. 
Theory and applications of mechanoplasma effect in the processes of machining intensification = Теорія та застосування механоплазмового ефекту в процесах інтенсифікації механічного оброблення / O. I. Soshko, V. O. Soshko // Progress in Physics of Metals. - 2019. - 20, № 1. - С. 96-192. - Бібліогр.: 67 назв. - англ.

Розглянуто результати вивчення деформації та руйнування твердих тіл у процесі механічного оброблення різанням за умов впливу різних середовищ. Встановлено залежності особливостей процесів, що перебігають за деформації та руйнування металу, від сукупности механічних чинників, властивостей досліджуваного тіла та його фізико-хімічної взаємодії з навколишнім середовищем. Експериментальні дані та найважливіші досягнення в суміжних областях науки надали змогу запропонувати гіпотезу про ініціювання та самопришвидшення хімічних перетворень навколишнього середовища в результаті дії позитивного зворотнього зв'язку між хімічним і механічним руйнуванням. Показано, що в цьому випадку тріщина, що зростає, відіграє роль спускового пристрою, який включає процеси хімічних перетворень середовища. Механізм цих процесів і явищ пов'язаний з контактними взаємодіями фізико-хімічних явищ, що мають квантову природу й виникають у момент зростання тріщини, з електрично активною новою структурою, що утворюється внаслідок механічного впливу на метал. Показано, що наявні на сьогодні погляди не зазнали змін з того часу, як було висунуто відоме положення про пониження міцності матеріалу як безпосередній прояв пониження вільної поверхневої енергії у разі його контакту з середовищем. Втім у дійсності полегшення процесів деформації та руйнування тіла внаслідок адсорбційного середовища не є основною причиною пониження механічних властивостей твердих тіл. Полегшення процесів руйнування металу в середовищах відбувається в результаті контактних взаємодій електрично активних частинок водню з електрично активною реальною структурою металу. Показано, що йонизаторами водневмісних середовищ слугують висока температура зони різання, ювенільні каталітичні активні поверхні щілинного простору між вершиною різця та гирлом тріщини й екзоелектронна емісія. Запропоновано розглядати процес формоутворення виробів у середовищі не як механічний, а як механоплазмовий. Обгрунтовано нові шляхи формоутворення металевих деталів з одночасним дифузійним насиченням поверхневого шару легувальними елементами, що підвищує експлуатаційну довговічність виробів. Запропоновано спосіб механоплазмового оброблення металів та організовано серійне виробництво мастильно-охолодних технологічних засобів нового покоління.


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23022 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського