РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713557<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лизогуб Н. В. 
Динамика функциональных показателей сердечно-сосудистой системы у пациентов с вертеброгенной патологией при изменении положения тела / Н. В. Лизогуб, И. В. Котульский, Н. А. Москаленко, В. Н. Пищик // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2019. - № 1. - С. 25-30. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Постуральні зміни гемодинаміки добре відомі, проте їх залежність від антропометричних показників вивчено недостатньо. Значну кількість хірургічних втручань виконують у положенні пацієнта лежачи на животі, тому для анестезіолога важливо передбачити фізіологічні особливості, пов'язані з цим. Мета роботи - виявити закономірності функціональних змін серцево-судинної системи у хворих на вертеброгенну патологію внаслідок зміни положення тіла та впливу на них віку й індексу маси тіла (ІМТ). Обстежено 200 осіб віком 18 - 75 років (118 чоловіків і 82 жінки). У групі - ІМТ був меншим або рівним 25 кг/м<^>2, у групі II перевищував 25 кг/м<^>2. Гемодинаміку досліджували за добу до хірургічного втручання методом грудної реографії в положенні на спині, через 5 і 20 хв після повороту на живіт. У пацієнтів групи II порівняно з групою і визначено значуще вищі показники систолічного артеріального тиску (АТ) через 5 і 20 хв після повороту на живіт, а діастолічного та середнього, а також питомого периферичного судинного опору - на всіх етапах дослідження. Ударний і серцевий індекси в осіб групи II були значно нижчими на всіх етапах дослідження. Унаслідок повороту людини зі спини на живіт діастолічний АТ - питомий периферичний судинний опір збільшувалися у всіх пацієнтів на 15,2 % - не поверталися через 20 хв до початкового рівня в пацієнтів із ІМТ <$E >>~25> кг/м<^>2. Серцевий індекс у результаті повороту зі спини на живіт суттєво знижувався лише в осіб групи II. Ударний індекс спадав значуще у всіх обстежуваних після повороту на живіт на 13,6 %, у пацієнтів групи I через 20 хв наближався до початкових показників, групи II - залишався зниженим. Висновки: компенсаторні можливості системи кровообігу, які проявляються внаслідок зміни положення тіла, залежать від віку й ІМТ, причому остання залежність вираженіша, що слід ураховувати проводячи анестезію під час операцій, які передбачають переворот пацієнтів зі спини на живіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.54 + Р410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського