РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713314<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матяш І. Є. 
Компонентний аналіз спектрів фононного дихроїзму в одновісно деформованому кристалі кремнію / І. Є. Матяш, І. А. Мінайлова, О. М. Міщук, Б. К. Сердега // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр.. - 2018. - Вып. 53. - С. 273-281. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Методом модуляції поляризації електромагнітного випромінювання досліджено в зразках напівпровідникового кремнію ефект лінійного дихроїзму, індукований одновісною деформацією стиснення. Використання техніки модуляційної поляриметрії забезпечує. виявну здатність відносно величини анізотропії на рівні <$E DELTA n "/" n~symbol Ы~10 sup -6>, що дозволяє реєструвати незначні відхилення фізичних параметрів від рівноваги. Отримано спектральну характеристику поляризаційної різниці коефіцієнтів пропускання <$E DELTA roman {T~=~T sub symbol <94>~-~T sub ||}> в діапазоні крайового поглинання світла. Показано, що характеристика <$E DELTA roman T( omega )> по суті є похідною спектра пропускання, із якої на основі закону Бугера-Ламберта визначено спектр коефіцієнту поглинання випромінювання. Одержана фізичним шляхом, як результат модуляційної поляриметрії, характеристика <$E DELTA roman T( omega )> позбавлена тих завад, що є наслідком процедури математичного диференціювання експериментальних результатів. Тому завдяки цій перевазі характеристики фізичної похідної демонструють тонку структуру з ознаками різних спектральних компонент. На підставі цих ознак проведено розкладання спектрів <$E DELTA roman T( omega )> на компоненти Гауса, з якого визначено типи фононів та їх частоти. Показано, що одна їз них зміщенням по спектру пов'язана з товщиною зразка, а інші три екстремумами фіксовані відносно енергії забороненої зони. На підставі літературних свідчень та факту слабо легованого кристалу зроблено висновок про походження виявлених компонент дихроїзму. Їх наявність обумовлена проявом акустичних фононів, що беруть участь в непрямих міжзонних переходах з енергіями квантів як менше, так і більше енергії забороненої зони. Показано, що крім можливості тестування особливостей зонного спектру ефект лінійного дихроїзму в сукупності з використаною методикою може стати підставою для діагностики напівпровідникових кристалів і приладів на предмет наявності в них неоднорідностей і пов'язаних з ними внутрішніх механічних напружень.


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.331в641

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського