РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713301<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мороженко В. О. 
Пропускання, відбиття та теплове випромінювання магнітооптичних резонаторних структур в інфрачервоному діапазоні спектра: дослідження та застосування (огляд) / В. О. Мороженко // Оптоэлектроника и полупроводниковая техника : сб. науч. тр.. - 2018. - Вып. 53. - С. 140-160. - Бібліогр.: 44 назв. - укp.

Наведено огляд теоретичних та експериментальних досліджень магнітооптичних ефектів у багатошарових і одношарових магнітооптичних резонаторних структурах в інфрачервоному діапазоні спектра. Увагу приділено дослідженням впливу зовнішнього магнітного поля на спектральні та кутові залежності відбиття, пропускання та теплового випромінювання структур, розміщених у геометрії Фарадея відносно поля. Для розрахунків оптичних характеристик резонаторних структур у магнітному полі було розроблено теорію взаємодії випромінювання із структурою в умовах фарадеєвського обертання площини поляризації світла. В результаті теоретичних досліджень встановлено, що обертання площини поляризації випромінювання в магнітному полі змінює умови багатопроменевої інтерференції в резонаторній структурі. Це призводить до істотних змін оптичних характеристик резонаторних структур, що проявляється в деформації інтерференційних картин як зовнішнього світла, так і власного теплового випромінювання. Відбувається розщеплення інтерференційних екстремумів на дві складові компоненти, що зміщуються в довгохвильову та короткохвильову області спектра. Як наслідок, у спектральних та кутових розподілах спостерігається ефект биття з амплітудною модуляцією осциляцій інтенсивності. Встановлено, що цей ефект спостерігається як для лінійно поляризованого, так і для неполяризованого світла. Теоретичні результати підтверджені експериментальними дослідженнями напівпровідникових одношарових резонаторів. В експериментах використовувались леговані напівпровідники групи A<^>IIIB<^>V електронного типу. Завдяки низькому значенню ефективної маси електронів, вони мають високі магнітооптичні властивості за краєм фундаментального поглинання. На основі одержаних результатів зроблено висновок, що магнітооптичні резонаторні структури є перспективними об'єктами для створення на їх основі нових магнітокерованих оптичних пристроїв для середнього та дальнього інфрачервоного діапазону. Наведено приклади реалізації джерел випромінювання різного призначення, оптичних модуляторів та затворів. Запропоновано нову методику встановлення параметрів магнітооптичного шару шляхом аналізу його спектрів у магнітному полі.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7 + В377.3 + В374.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського