РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000713146<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Швед М. І. 
Ефективність L-аргініну та L-карнітину в складі комплексного лікування хворих на гострий інфаркт міокарда з коморбідним метаболічним синдромом / М. І. Швед, М. Я. Пельо // Львів. клініч. вісн. - 2018. - № 4. - С. 8-13. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

За неякісної чи зниженої імунної відповіді активація хронічної М. Епштейна - І. Барр вірусної інфекції ініціює різні патологічні порушення, одним із яких є алергія. Мета роботи - дослідити клінічно-лабораторні особливості перебігу хронічної М. Епштейна - І. Барр вірусної інфекції в активній фазі у пацієнтів з алергічними хворобами. У рандомізований спосіб обстежено 298 хворих, яких консультували у Львівському регіональному медичному центрі клінічної імунології та алергології впродовж 2016 - 2017 рр. із попередньою стратифікацією за наявністю у них алергічних симптомів. Усім пацієнтам проведено клінічні, лабораторно-інструментальні, специфічні алергологічні обстеження. Виявлення герпесвірусних інфекцій проводили за допомогою молекулярно-генетичних досліджень. У дослідження було залучено 62 хворих із верифікованими на підставі критеріїв АRIA (2016), GINA (2016 - 2017), уніфікованого клінічного протоколу "Атопічний дерматит" (2016) алергічними хворобами, які інфіковані лише EBV (33 (53,3 %) жінок і 29 (46,7 %) чоловіків віком <$E28,6~symbol С~2,4> року). Кількість хворих на алергічні хвороби становила 20,08 %. Найчастіше верифіковано персистивний алергічний риніт, сенсибілізацію алергенами кліщів домашнього пилу, трав і весняних дерев. Полісенсибілізацію виявлено у 75,80 % осіб, а гіпер-IgE-синдром - у 50,00 %. У 48,38 % пацієнтів із алергічними хворобами діагностовано хронічну М. Епштейна - І. Барр вірусну інфекцію в активній фазі (1-ша група). Клінічні ознаки алергопатології у пацієнтів 1-ї групи виявлялись ринокон'юктивальним, кутанним синдромами (p << 0,05), транзиторним синдромом експіраторної задишки (p << 0,05) та гіпер-IgE-синдромом, причому з вірогідно більшим умістом IgE (p << 0,05) у порівнянні з пацієнтами з хронічною М. Епштейна - І. Барр вірусною інфекцією у латентній фазі (2-га група). У пацієнтів 1-ї групи частіше визначали полісенсибілізацію (p << 0,05) і наявність алергопатології у близьких родичів, що вказує на ймовірність генетичної схильності до алергічних хвороб (p << 0,05). Висновки: результати досліджень, що підтверджують вплив М. Епштейна - І. Барр вірусної інфекції в активній фазі на перебіг алергічних хвороб у дорослих, свідчать про актуальність і перспективність цього напряму досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р415.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського