РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712901<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Синенький О. В. 
Вплив дефіциту вітаміну D на перебіг ревматоїдного артриту і шляхи його корекції / О. В. Синенький // Львів. клініч. вісн. - 2017. - № 4. - С. 15-24. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Дефіцит вітаміну D (ДВD) є глобальною проблемою людства. В Україні він реєструється у 81,8 % дорослого населення. Ревматоїдний артрит (РА) - найбільш поширена хвороба серед ревматичних захворювань населення Львівської області. Тому дуже важливо вивчити частоту ДВD серед таких хворих і з'ясувати особливості та перебіг РА за різного вмісту 25(OH)D в сироватці крові. Мета дослідження - підвищити ефективність комплексного лікування РА на підставі вивчення впливу ДВD на перебіг захворювання і шляхів його корекції. Дослідження складалося з двох етапів: епідеміологічного та клінічного. Пацієнтам, які взяли участь у дослідженні, проводили огляд і загальноклінічне обстеження, оцінку суглобового синдрому, антропометричне дослідження, анкетування (визначення рівня больового синдрому за візуально-аналоговою шкалою (ВАШ)), оцінку активності захворювання лікарем і пацієнтом, DAS28, двофотонну рентгенівську абсорбціометрію, ультразвукову денситометрію п'яткової кістки, визначення вмісту загального 25(OH)D в сироватці крові (електрохемілюмінесцентний та імунохімічний із хемілюмінесцентною детекцією методи дослідження), визначення вмісту РФ і СРБ (імунотурбідиметричний метод), дослідження аnti-CCP (проточна цитофлуориметрія), загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові з визначенням активності іонізованого кальцію в сироватці крові. Застосовували анкетно-ваговий метод відтворення добового харчового раціону, математичні методи для статистичної обробки одержаних результатів. У хворих на РА ДВD діагностується в 54,9 %, НВD - в 37,6 %. У групі хворих на РА III ступеня активності середній уміст 25(OH)D в сироватці крові достовірно нижчий, ніж у пацієнтів з РА I ступеня активності (p << 0,05). Показано, що ризик високої активності РА достовірно збільшується за рівня 25(OH)D в сироватці крові менше 20,0 нг/мл (ВР = 3,00 (ДІ 95 %:1,01; 8,86); p << 0,05). Виявлено достовірний негативний зв'язок між умістом 25(OH)D в сироватці крові хворих та показниками активності РА (DAS28-ШОЕ, CРБ і ШОЕ), сила якого зростає з урахуванням віку, статі та ІМТ обстежених, що надає змогу розглядати ДВD як важливий предиктор високої активності РА (AUROC = 0,67; (ДІ 95 % = 0,513; 0,83), p = 0,05). Корекція вмісту 25(OH)D в сироватці крові за допомогою розробленого індивідуального цільового лікування разом із базовим лікуванням РА сприяє зниженню активності захворювання та достовірному зменшенню інтенсивності больового синдрому за візуально-аналоіовою шкалою (p << 0,05). Висновки: розроблено і впроваджено у практику охорони здоров'я алгоритм корекції та моніторингу ДВD і НВD, спрямований на підвищення ефективності комплексного лікування захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р415.202.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського