РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712791<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tarabara U. 
Novel trimethine cyanine dye as potential amyloid marker = Новий триметиновий ціаніновий барвник як потенційний амієлоїдний маркер / U. Tarabara, O. Ryzhova, K. Vus, A. Kurutos, V. Trusova, G. Gorbenko, N. Gadjev, T. Deligeorgiev // East Europ. J. of Physics. - 2018. - № 4. - С. 22-29. - Бібліогр.: 55 назв. - англ.

За допомогою методу абсорбційної спектроскопії проведено оцінку можливості використання нового ціанінового барвника АКЗ-1 для детектування та характеризації патогенних білкових агрегатів, амілоїдних фібрил. Спектри поглинання АКЗ-1 в органічному розчиннику диметилсульфоксиді (ДМСО) характеризуються наявністю вібронної структури, причому відносна інтенсивність субсмуги 0-0 вище, ніж інтенсивність субсмуги 0-1. У водній фазі відбувався гіпсохромний зсув спектра поглинання АКЗ-1 відносно ДМСО, зумовлений H-агрегацією барвника. За взаємодії АКЗ-1 з нативним та фібрилярним інсуліном спостерігалось зменшення інтенсивності мономерної спектральної смуги та зростання інтенсивності смуги H-димерів. Для оцінки відносних внесків пономерної та агрегованої форм барвника , було проведено деконволюцію спектрів поглинання зв'язаного з білком АКЗ-1 з використанням асиметричної лог-нормальної (LN) функції. Аналіз набору параметрів, одержаних у процесі підгонки, вказує на самоасоціацію АКЗ-1 в димери типу "голова до голови" викликану білком, причому величина цього ефекту була значно більш виражена за присутності фібрилярного білка. З використанням методу молекулярного докінгу показано, що мономери АКЗ-1 зв'язуються зі специфічно розміщеними боковими ланцюгами <$Ebeta>-листа, що сформовані залишками лейцину L17 (В ланцюга інсуліну) та знаходяться на повністю недоступній для води поверхні - стеричній блискавці. В той же час, димери барвника формують стабільні комплекси з жолобками фібрил, що утворені амінокислотними залишками Q15 та E17 ланцюга А та розташовані на доступній для розчинника поверхні. Сайт зв'язування Q15_Е17 є більш доступним для барвника, а також додатково стабілізується електростатичною взаємодією між позитивно зарядженим барвником та залишком E17. Останній механізм взаємодії уявляється переважним у порівнянні з механізмом зв'язування мономерів з фібрилами. Одержані результати надають змогу рекомендувати АКЗ-1 як перспективний амілоїдний маркер, поряд з класичними репортерськими молекулами Тіофлавіном T та Конго червоним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л624.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського