РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000712177<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kornievskyi O. 
Deliberative component of stable sustaining of Ukraine's political system = Деліберативний компонент стабільного управління політичної системи України / O. Kornievskyi, V. Nechyporenko // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 2. - С. 5-11. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Розглянуто гіпотезу, згідно з якою в умовах інформаційного суспільства постає проблема національної стійкості, чия політична складова передбачає стабільну ліберальну демократію. У цьому контексті проаналізовано ідеологеми деліберативної демократії як процесуально-орієнтовану варіацію концепції ліберальної демократії, яка розвивається в умовах політичної нестабільності транзитних держав, у т. ч. й України. Шляхом екстраполяції теоретичної моделі деліберативної демократії на сучасні українські реалії аргументовано, що держава та політична система України навіть в умовах кризи (зовнішньої агресії) мають орієнтуватись на деліберативний дискурс із суспільством та максимальну відкритість в обговоренні державної політики. Це пояснюється передусім тим, що партійна система, парламент та уряд потребують громадської підтримки. Доведено наявність своєрідного практичного потенціалу деліберації щодо майже всіх складників політики в контексті забезпечення стійкості останньої. Однак специфіка української деліберативної політики багато в чому визначається контекстними, структурними та функціональними впливами. Зроблено висновок про те, що процедурно орієнтованою парадигмою забезпечення політичної стабільності є розгляд дискусійних питань та прийняття найбільш оптимальних політичних рішень з урахуванням преференцій, зумовлених суспільною думкою. При цьому враховано, що деліберативну основу політичної стабільності складає суспільна думка, яка формується відповідно до процедур аргументаційно-раціонального, а не емоційно-популістського публічного дискурсу та ставить за мету досягнення максимального ступеня консенсусу в процесах розроблення та прийняття політичних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського