РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710774<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковалець І. В. 
Використання системи WRF-Україна для прогнозування агрометеорологічних умов / І. В. Ковалець, О. В. Халченков, О. О. Полонський // Мат. машини і системи. - 2019. - № 1. - С. 36-48. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Систему метеопрогнозу WRF-Україна налаштовано для прогнозування в Україні на детальних сітках як стандартних метеорологічних параметрів, так і агрометеорологічних характеристик, таких, як температура та вологість грунту. Модель верифіковано на підставі даних вимірів українських та австрійських метеорологічних та агрометеорологічних станцій. Температура повітря, швидкість і напрям вітру, а також температура грунту прогнозуються на рівні кращих світових аналогів. Середньоквадратична похибка прогнозування температури грунту на глибині 10 см на основі порівняння з даними українських станцій за весняно-літній період 2018 р. (декадні середні) складає 1,7<$E symbol Р>C (для прогнозів із завчасністю до 48 год) та 1,9<$E symbol Р>C (для прогнозів із завчасністю 48 - 96 год). Коефіцієнт кореляції складає 0,92. Середньоквадратична похибка прогнозування температури грунту на глибині 20 см на основі порівняння з даними щогодинних вимірів австрійських станцій за той самий період складає 2,2 С, коефіцієнт кореляції дорівнює 0,87. Результати прогнозування загального запасу вологи у грунті у шарі 0 - 20 см виявились завищеними у порівнянні з даними українських станцій на 30 %. У порівнянні з австрійськими станціями навпаки: результати прогнозування відносної вологості грунту на глибині 20 см були заниженими на 20 %. Коефіцієнти кореляції склали відповідно 0,55 та 0,3. Такі похибки пояснюються похибками у прогнозуванні опадів та сильною залежністю вологості грунту від локальних географічних умов (ухили площадок тощо), які не можуть бути відтворені при встановленому просторовому дозволі моделі (від 0,05 до 0,1 град). Однією з можливостей покращення прогнозування вологості грунту у майбутньому буде підключення автономної версії грунтової моделі до системи, її налаштування під локальні умови розташування кожної ділянки і виконання розрахунків із використанням метеорологічних параметрів, прогнозованих системою WRF-Україна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246 + П021

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського