РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710676<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ребрикова П. А. 
Біотехнологічні аспекти очищення стічних вод підприємств, що переробляють продукти тваринництва / П. А. Ребрикова, О. А. Шидловська, Н. М. Жолобак, О. Р. Мокроусова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2018. - 24, № 6. - С. 42-49. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто проблему погіршення становища навколишнього середовища через наявність висококонцентрованих, забруднених органічними сполуками стічних вод (СВ) на підприємствах, що переробляють продукти тваринництва. Визначено, що проблема очищення СВ має не тільки екологічне підірунтя, але також зумовлена неефективною роботою самих очисних споруд, оскільки використовуються застарілі технології, а обладнання є зношеним. Проведено аналіз літературних даних щодо основних характеристик СВ таких підприємств, існуючих методів їх очищення. З'ясовано, що традиційні методи з використанням аеротенків не можуть задовольнити необхідні показники очищення СВ. Розглянуто переваги біологічного методу очищення СВ, умови та вимоги до його використання. Виявлено ряд проблем, які розв'язуються у разі залучення асоціацій мікроорганізмів. Охарактеризовано відомі ефективні асоціації мікроорганізмів, які іммобілізують на носії з метою збільшення біомаси, яка безпосередньо бере участь у процесі очищення. За високих показників забруднення запропоновано інтенсифікувати процеси біологічного очищення шляхом переведення очисної споруди в режим біосорбції, що підвищує ефективність очищення за рахунок збільшення концентрації активного мулу за введення носіїв з іммобілізованими мікроорганізмами. Наведено приклади модифікацій технології, в яких змінюються параметри іммобілізації мікроорганізмів, режим надходження повітря, вказано на доцільність використання певних підібраних родів мікроорганізмів та їх поєднання з іншими видами біологічних агентів. Встановлено, що перевагами даного методу є дешевизна та екологічність, оскільки технології утилізації не вимагають суттєвих конструкційних змін вже існуючих ліній очищення СВ, а як носії можна використовувати різноманітні відходи природного та штучного походження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л800.94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського