РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710418<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Голубничий О. Г. 
Аналіз особливостей реалізації EM-алгоритму при кластеризації систем сигнальних конструкцій / О. Г. Голубничий // Наукоєм. технології. - 2019. - 42, № 2. - С. 246-253. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

EM-алгоритм (expectation-maximization algorithm) є відомим статистичним методом, який використовується в області обробки даних та сигналів для кластерного аналізу, оцінювання параметрів, а також в інших методах машинного навчання. ЕМ-алгоритм характеризується деякими специфічними особливостями, наприклад чутливістю до початкових параметрів. Мета роботи - аналіз особливостей ЕМ-алгоритму, які виникають внаслідок виявлення порожніх кластерів при розв'язанні задачі кластеризації сигнальних конструкцій. Ці особливості проявляються в утворенні невизначеностей (математичних сингулярностей) у логарифмічній функції правдоподібності, максимізація якої виконується під час ітеративної процедури ЕМ-алгоритму. Наведено приклад можливої задачі кластеризації в області аналізу сигналів. У цьому прикладі використовується підхід, що базується на аналізі взаємних кореляцій між сигналами при представленні цих кореляцій гаусівською змішаною моделлю, а також на оцінюванні параметрів гаусівської змішаної моделі та прихованих змінних (ймовірностей приналежності елементів суміші до певних компонент цієї суміші, що є визначальним при прийнятті рішень про приналежність конкретного елемента до певного кластеру) за допомогою ЕМ-алгоритму. В результаті аналізу розглянутого типу математичної сингулярності показано, що можна видалити порожній кластер таким чином, що структура і значення логарифмічної функції правдоподібності коригуються до тих, які були б у випадку апріорної відсутності зазначеного порожнього кластера. Особливість, яка проаналізована у статті, більш характерна для модифікації ЕМ-алгоритму з видаленням компонент гаусівської змішаної моделі. Ця особливість може також виникати у випадках відносно невеликого числа елементів, які підлягають кластерному аналізу, або у випадку відносно великої кількості компонент (кластерів) гаусівської змішаної моделі, яка є структурним параметром ЕМ-алгоритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського