РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рак Т. Є. 
Ризики та показники надзвичайних техногенних ситуацій сучасного суспільства / Т. Є. Рак, С. М. Михайлюк // Наук. зап. / Укр. акад. друкарства. - 2018. - № 2. - С. 82-89. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

На основі методів системного аналізу визначені передумови виникнення ризику, який весь час супроводжує життєдіяльність суспільства. Крім того, ризик характеризується тісним зв'язком з життєдіяльністю людини, внаслідок чого в певні періоди часу відбувається збільшення кількості ризику. Показано, що у сучасному світі ризик став постійним фактором, який сьогодні оточує суспільство. У процесі здійснення будь-якого виду діяльності виникає можливість утворення і прояву ризику. Подано визначення поняттю "ризик" в галузі надзвичайних ситуацій: це потенційна можливість реалізації природного, техногенного та інших небезпек, які тягнуть за собою людські жертви і значні матеріальні збитки інтересам суспільства і держави. У сучасному суспільстві існує значна кількість надзвичайних ситуацій, які в основному класифікуються за масштабом і походженням: техногенного характеру і природного характеру. Основною метою органів влади є зниження частоти виникнення ризику і зменшення їх наслідків. Звідси випливають такі важливі висновки: критичним параметром є час реагування, тобто час запізнювання; системи управління ризиком виникає зазвичай на пізній стадії еволюції суспільства; для того, щоб ця система добре працювала, повинна обов'язково володіти чутливими органами розпізнавання, які швидко реагують на слабкі сигнали і здатні якомога раніше оцінити небезпеку ризику. Цей ефект проявляється в системах найрізноманітнішої природи, зокрема також і соціальних, тобто, відноситься до класу загальносистемних феноменів, врахування яких вимагає кардинальної зміни існуючих поглядів на велику кількість ключових поняття в галузі управління ризиком. Отже, обгрунтована доцільність створення цілісних людино-машинних комплексів і макросистем "людина - технічна система - техносфера", в які впроваджуються нові безпечні технології з урахуванням особливостей соціокультурного середовища. Нові методи і прийоми роботи зможуть значно підвищити рівень безпеки, а також скоротити витрати на усунення наслідків НС, що підтверджено показниками офіційної статистики надзвичайних ситуацій в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-523.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського