РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000710020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Середюк Л. В. 
Ефективність застосування мебікару в корекції психоемоційного фону у хворих на стабільну ішемічну хворобу серця з постійною формою фібриляції передсердь / Л. В. Середюк, І. П. Вакалюк, Г. В. Кернякевич, Н. М. Кулаєць // Укр. терапевт. журн.. - 2019. - № 2. - С. 57-62. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити динаміку психоемоційного фону під впливом прийому анксіолітичного препарату мебікару. Під спостереженням перебував 31 пацієнт із стабільною ішемічною хворобою серця (СІХС) у поєднанні з фібриляцією передсердь (ФП). Пацієнтів було розподілено на дві групи: 1а - хворі на СІХС із постійною формою ФП, що одержували стандартну терапію (обстежено 16 пацієнтів), 1б - хворі на СІХС із постійною формою ФП, що одержували анксіолітичну терапію (обстежено 15 пацієнтів). Для оцінки схильності до хронічного стресу використовували опитувальник L. Reeder та шкалу сприйманого стресу-10, а для аналізу ступеня тривоги і депресії застосовувалася госпітальна шкала HADS і PHQ-9. Оцінено стан здоров'я за допомогою опитувальника PHQ-15. Аналіз факторів ризику серцево-судинних захворюваннь (ССЗ) проведено за анкетою О. С. Чабана. Результати засвідчили, що низький рівень стресу було виявлено тільки у 37,50 % пацієнтів 1а групи, тоді як у пацієнтів 1б групи він склав 6,67 % (p << 0,01). Відзначено позитивну динаміку лікування хворих анксіолітичним препаратом у чоловіків 1б групи (p << 0,05). Високий стрес у чоловіків із СІХС у поєднанні з ФП (26,67 %) відзначався частіше, ніж у жінок (13,33 %) (p << 0,01). У цілому 46,67 % чоловіків мали клінічно виражену тривожно-депресивну симптоматику (p << 0,01). Продемонстровано імовірну різницю показників депресії у 1б групи після проведеного лікування (p << 0,01). Аналогічна картина спостерігалася щодо вираженості депресії в 33,33 % відповідно (p << 0,05). У жінок із СІХС у поєднанні з ФП 1а і 1б групи виявлено схильність до субклінічно вираженої тривоги (p >> 0,05). Оцінено роль соціальних факторів, серед яких скорочення часу спільного проведення, вплив засобів масової інформації у відповідних групах обстежених (p << 0,05). Констатовано погіршення взаєморозуміння в обох групах хворих (p << 0,01) після проведеного лікування. Висновки: таким чином, оцінка психосоматичного статусу пацієнтів із СІХС у поєднанні з ФП є одним з важливих напрямів у сучасній медицині, оскільки своєчасне виявлення і корекція клінічно вираженого стресу, тривоги і депресії може покращити якість і тривалість життя осіб, що страждають основним захворюванням. Тому включення мебікару до базисної фармакотерапії хворих на СІХС у поєднанні з ФП може бути актуальним і перспективним в кардіології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1 + Р645.024.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського