РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709741<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дембіцький С. С. 
Особливості вимірювання особистісного та соціального благополуччя в Європейському соціальному дослідженні / С. С. Дембіцький // Укр. соціум. - 2018. - № 4. - С. 19-34. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто теоретичне підгрунтя, а також емпіричні результати використання інструментарію, запропонованого в Європейському соціальному дослідженні для оцінки особистісного та соціального благополуччя. Аналіз здійснено на основі результатів використання шкал вимірювання емоційного благополуччя, енергійності та функціональності. Успішною можна назвати перевірку внутрішньої узгодженості та факторної валідності тільки для шкали енергійності. Для двох інших шкал результати є, в кращому випадку, суперечливими. Особливо це стосується шкали емоційного благополуччя, якщо йдеться про російсько- або україномовну версію методики. Оцінено особливості використання в Європейському соціальному дослідженні скороченого варіанта CES-D - відомої шкали, призначеної для вимірювання психологічного дистресу серед загального населення. З'ясовано, що CES-D характеризується високою теоретичною та факторною валідністю, а також високою внутрішньою узгодженістю. Проте питання викликає специфіка факторної структури методики. Поясненням цього може бути: двоаспектність емоційного досвіду; зміщення, викликані специфікою запитань; зведення в рамках однієї методики двох феноменів. У цілому ж з'ясовано ряд проблем, характерних для вимірювання особистісного та соціального благополуччя в Європейському соціальному дослідженні: неврахування широкої інституційної специфіки, еклектичність у розгляді феномену особистісного благополуччя, а також відсутність уніфікації окремих індикаторів. Можливим вирішенням зазначених проблем автор вважає звернення до теоретико-методологічної рамки соціології психологічного дистресу. У цьому контексті перспективним є оцінка шкали емоційного благополуччя та CES-D у межах аналізу різних компонентів процесу стресу, а також оцінка якості цих шкал у різних європейських країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 в 656 + Ю952.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського