РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коритнюк Р. С. 
Медико-біологічна функція води / Р. С. Коритнюк, Л. Л. Давтян, Н. Ф. Гудзь, А. О. Дроздова, І. О. Власенко, М. В. Лелека, Т. Ф. Оліфірова // Фармацевт. журн.. - 2019. - № 3. - С. 65-75. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Вода - найпоширеніша у природі сполука гідрогену і оксигену. Вона є універсальним розчинником багатьох речовин, у зв'язку з чим у природі хімічно чистої води не існує. Вода, що міститься в організмі, якісно відрізняється від звичайної води - це структурована вода. Такі кристалічні структури води є матрицею життя, їх наявність уможливлює перебіг важливих біофізичних і біохімічних реакцій. Недостатнє надходження в організм води чи її надлишкова втрата призводять до дегідратації, що супроводжується згущенням крові та порушенням гемодинаміки. Надлишкове надходження води в організм спричиняє водну інтоксикацію. Мета роботи - провести бібліосемантичний аналіз джерел літератури щодо медико-біологічної функції води. Методи дослідження - бібліосемантичний, аналітичний, логічний, узагальнюючий. Вода є структурною основою клітин, необхідна для підтримки ними оптимального об'єму. Вона визначає просторову структуру і функції біомолекул. Недостатнє надходження в організм води або надмірна втрата призводять до порушення гемодинаміки. Надмірне надходження води в організм спричинює водну інтоксикацію. Всі види порушень водно-сольового балансу в організмі можна звести до двох груп - дегідратації та гіпергідратації. У кожній групі розрізняють порушення зі зниженням, підвищенням і без змін осмотичного тиску (відповідно гіпотонічні, гіпертонічні та ізотонічні порушення). Воду використовують у медичній і фармацевтичній практиці як самостійний препарат, так і для виготовлення алопатичних, гомеопатичних та антропософських лікарських засобів. Державна фармакопея України включає кілька статей на використання води залежно від призначення і регламентує її якість: вода високоочищена, вода для ін'єкцій, вода "in bulk" і вода стерильна; вода очищена: вода "in bulk" вода в контейнерах. На ринку України представлені косметичні засоби, основною біологічно активною сполукою яких є вода, зокрема природна, термальна і мицелярна. Вони широко використовуются в косметології. Медико-біологічна функція води в організмі полягає у збереженні об'єму клітин, наданні тургору клітинам і збереженні організму від коливань температури. Порушення водно-сольового балансу призводять до дегідратації або гіпергідратації. У кожному разі розрізняють зміни зі зниженням, підвищенням і без змін осмотичного тиску (відповідно гіпотонічні, гіпертонічні та ізотонічні порушення). Усі вони спричиняють порушення життєдіяльності всього організму. У фармацевтичній практиці воду широко використовують для виготовлення алопатичних, гомеопатичних та антропософських лікарських засобів. Вона може бути отримана різними способами, але якість її регламентується відповідними державними нормативними документами. У косметичній практиці воду використовують не тільки як основний розчинник, але у вигляді природної, міцелярної і термальної води, де вона є біологічно активною сполукою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського