РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000709612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Maslii Yu. S. 
Justification of local anesthetic and choice of its concentration in composition of dental gel = Обгрунтування анестетика місцевої дії та вибір його концентрації у складі стоматологічного гелю / Yu. S. Maslii, O. O. Hrudnytska, O. A. Ruban, G. V. Zaychenko // Фармацевт. журн.. - 2019. - № 3. - С. 49-55. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета досліджень - обгрунтування раціональної концентрації лідокаїну гідрохлориду у складі стоматологічного гелю, що розробляється, шляхом проведення фармакологічного скринінгу його модельних зразків. Об'єкт дослідження - стоматологічний гель з настойкою фітодент (ПАТ "ХФЗ "Червона зірка", Україна), холіну саліцилатом 80 % (Basf Pharma, Швейцарія) і лідокаїну гідрохлоридом (Societa Italiana Medicinali Scandicci, Італія). Анестетик вводили у гель в різних концентраціях - 1,0, 1,5 та 2,0 %. Вивчення місцевоанестезуючої/аналгетичної активності тест-зразків гелю проводили за методом Randall-Selitto з використанням електронного аналгезіметра Pressure Analgesiometer (IITC Life Science, США). Дослідження проведено на щурах-самцях масою 190 - 210 г. Тварин було розподілено на три групи: тваринам 1-ої групи наносився гель із 2,0 % концентрацією лідокаїну гідрохлориду (зразок № 1), 2-ої групи - з 1,5 % концентрацією (зразок № 2), 3-ої групи - з 1,0 % вмістом лідокаїну (зразок № 3). Тварину фіксували в руках дослідника, її кінцівку вміщували в аналгезіметр. Визначали силу тиску в грамах, що спричинює реакцію відсмикування лапи/писк у відповідь на больовий подразник. Аналгетичну активність вивчали на моделі каолінового набряку, яку моделювали шляхом субплантарного введення розчину каоліну (10 мг/мл) в кількості 0,1 мл/100 грам маси тіла (введення під апоневроз задньої лапи). У тварин оцінювалася вихідна больова чутливість через 1 год після введення флогогенного агента, після цього було нанесено гель на лапку, і через 1 год 15 хв, 1 год 30 хв і 2 год після моделювання ексудативного набряку. Розраховували відсоток зміни до вихідного порогу тактильної чутливості, а також відсоток зміни до рівня альгезії (больової реакції) через 1 год після введення флогогенного агента. Статистичну обробку одержаних даних проводили з використанням t-критерію Стьюдента. Згідно з одержаними результатами, виражений больовий синдром виявлявся у тварин всіх трьох груп через 1 год після введення флогогенного агента. Застосування гелю з 1,0 % концентрацією лідокаїну гідрохлориду не виявило достовірного антиноцицептивного ефекту і може розглядатися як тенденція аналгезії. Виражений місцевоанестезуючий ефект відзначався під час застосування тест-зразків з концентрацією анестетика 1,5 та 2,0 % через 15 і 30 хв і за тривалістю був не менше 2-х год. Препарат, що розробляється, був порівняний зі стоматологічним гелем камістад (Stada Arzneimittel AG, Німеччина), який також містить в своєму складі лідокаїну гідрохлорид в кількості 2,0 %. Враховуючи той факт, що достовірних статистичних відмінностей вираженості аналгетичної активності між тест-зразками гелю № 1 і № 2 не виявлено, можна стверджувати про можливість використання меншої - 1,5 % концентрації лідокаїну в складі стоматологічного гелю, що розробляється. Крім того, заявлений стоматологічний гель за виразністю антиноцицептивного ефекту перевершив референтний препарат камістад (Stada Arzneimittel AG, Німеччина).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-2 + Р66-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського