РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708378<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фломін Ю. В. 
Ризик неповного функціонального відновлення та стійких обмежень життєдіяльності у пацієнтів, котрі перебували на лікуванні в інтегрованому інсультному блоці / Ю. В. Фломін // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2019. - № 1. - С. 21-31. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Мета роботи - виявити чинники, які асоціюються з недостатнім функціональним відновленням або стійкими обмеженнями життєдіяльності у пацієнтів, котрі перебували на лікуванні в інтегрованому інсультному блоці (IIБ). Учасниками дослідження були 764 пацієнти (з них 41,7 % жінок) віком від 20 до 95 років (медіана - 66 років, міжквартильний інтервал - 57 - 75 років), які у 2010 - 2018 рр. були госпіталізовані до інсультного центру (ІЦ), котрий працює за принципами IIБ. Усі пацієнти при госпіталізації оглянуті неврологом. Обстеження та лікування здійснювали відповідно до рекомендацій клінічних настанов. У 80,5 % пацієнтів було діагностовано ішемічний інсульт, у 19,5 % - геморагічний. Проведено однофакторний і багатофакторний аналіз даних. Функціональний стан оцінювали за модифікованою шкалою Ренкіна (мШР). Бажаний результат лікування вважали досягнутим, якщо на момент виписки з лікарні початкова оцінка за мШР зменшувалась на >> 2 бали або досягала значення << 2 балів. Загальна початкова оцінка за NIHSS становила від 0 до 39 балів (медіана - 10 балів, міжквартильний інтервал - 6 - 17 балів). Протягом першої доби від початку захворювання до ІЦ було госпіталізовано 17,5 % пацієнтів, на 2-гу-7-му добу - 19 %, на 8-му-14-ту - 7,5 %, на 15-30-ту - 14,7 %, на 31-шу-60-ту - 10,3 %, на 61-шу-180-ту - 13,0 %, пізніше 180-ї доби - 18,0 %. Згідно з результатами однофакторного аналізу ризик недосягнення результату лікування асоціювався з багатьма чинниками: типом і підтипом інсульту, віком пацієнта, часом від початку захворювання до госпіталізації в ІЦ, початковою загальною тяжкістю неврологічного дефіциту, когнітивних порушень, обмежень мобільності та повсякденної життєдіяльності, наявністю та ступенем окремих неврологічних порушень, наявністю певних судинних чинників ризику (фібриляція передсердь, тютюнопаління) та ознаками запалення (підвищення ШОЕ та вмісту С-реактивного білка) на момент госпіталізації. Багатофакторний аналіз виявив 4 незалежних предиктори, які мають найтісніший зв'язок з відсутністю бажаного функціонального результату лікування в ІЦ: вік пацієнта (відношення шансів (ВШ) - 1,03 на кожний додатковий рік), початкова тяжкість інсульту (після стандартизації за рештою чинників ВШ - 1,05 на кожний додатковий бал початкової оцінки за NIHSS), загальний функціональний стан на момент госпіталізації (ВШ - 2,3 на кожний бал збільшення початкової оцінки за мШР) та час від початку захворювання до початку лікування в ІЦ (порівняно з коротшим терміном, ВШ - 3,3 - 4,2, якщо пацієнт був госпіталізований в ІЦ через 15 - 180 днів від початку захворювання, ВШ - 9,2, якщо пацієнт був госпіталізований пізніше 6-го місяця після інсульту). Площа під кривою операційних характеристик (AUC) - 0,92 (95 % довірчий інтервал - 0,89 - 0,94), що є свідченням відмінної якості моделі прогнозування та сильного зв'язку зазначеного набору факторних ознак із ризиком неповного функціонального відновлення на момент виписки з ІЦ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського