РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708295<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pakharenko L. V. 
Assessment of quality of life among women with polycystic ovary syndrome of different reproductive age = Оцінювання якості життя жінок різного репродуктивного віку з синдромом полікістозних яєчників / L. V. Pakharenko, V. D. Vorobii, N. Ya. Kurtash, O. M. Perkhulyn // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 1. - С. 100-103. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) - один із найбільш проблемних нейроендокринних синдромів у гінекології. Його виявляють у 6 - 25 % жінок репродуктивного віку. Мета роботи - оцінити якість життя жінок із СПКЯ в активному та ранньому репродуктивному віці. 90 жінок із СПКЯ увійшли в основну групу, що складалася з I і II підгруп. 60 жінок віком 18 - 25 років утворили I підгрупу, 30 пацієнток віком 26 - 35 років - II підгрупу. Контрольна група включала 30 жінок без цієї патології. Діагноз СПКЯ грунтувався на критеріях, що запропоновані Роттердамським консенсусом. Якість життя вивчали за допомогою опитувальника SF-36. Параметри фізичного компонента якості життя в жінок в основній групі були дещо меншими, ніж у контрольній. Статистично значуща відмінність визначена тільки в осіб II підгрупи порівняно з контролем за шкалами "Фізичне функціонування" - на 11,59 % менше (p = 0,039), "Загальний стан здоров'я" - на 15,98 % (p = 0,026). Більш виражене зниження констатувади щодо шкал психологічного компонента. Особливо відзначили зменшення показників шкал "Життєва активність" - на 16,51 % (p = 0,021), "Соціальне функціонування" - на 23,12 % (p << 0,001) порівняно зі здоровими жінками. Значення всіх параметрів шкал були меншими в осіб II підгрупи порівняно з I. Висновки: зниження якості життя характерне для хворих із СПКЯ. Не виявили значущу різницю за показниками фізичного компонента якості життя жінок із СПКЯ у ранньому репродуктивному віці та контролі. Параметри шкал "Фізичне функціонування" та "Загальний стан здоров'я" були статистично нижчі в осіб із СПКЯ в активному репродуктивному віці порівняно зі здоровими жінками. Але зниження психологічної складової якості життя характерне для пацієнтів із СПКЯ, особливо для жінок активного репродуктивного віку порівняно з раннім.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського