РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708284<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Михалюк Є. Л. 
Фізіологічні та потенційно патологічні зміни на ЕКГ у представників плавання різних спортивних кваліфікацій / Є. Л. Михалюк, В. В. Сиволап, Л. М. Гуніна, Р. В. Головащенко // Запорож. мед. журн.. - 2019. - 21, № 1. - С. 39-43. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити показники біоелектричної активності міокарда у представників плавання на дистанції від 100 до 400 метрів різних спортивних кваліфікацій у підготовчому періоді тренувального процесу. На початку підготовчого періоду обстежили 257 спортсменів віком від 11 до 29 років (середній вік - 15,40 року), які займаються плаванням, мають кваліфікацію від III розряду до заслуженого майстра спорту (ЗМС), змагальна дистанція - 100 - 400 метрів. Біоелектричну активність міокарда вивчали на діагностичному автоматизованому комплексі "Кардіо+". Для диференційної діагностики спортсменам з правопередсердним ритмом, міграцією водія ритму (МВР) та змінами кінцевої частини шлуночкового комплексу (ЗКЧШК) виконали пробу з фізичним навантаженням на велоергометрі - субмаксимальний тест PWC170, а спортсменам із синдромом CLC і блокадою передньо-верхньої гілки лівої ніжки пучка Гіса (БПВГЛНПГ) - ехокардіографію на апараті My Lab Seven (Італія). Серед плавців рівня майстер спорту - ЗМС порівняно зі спортсменами кваліфікації кандидат у майстри спорту (КМС)-1 розряд менше осіб із правопередсердним ритмом і синдром ранньої реголяризації шлуночків (СРРШ); порівняно з плавцями кваліфікації II - III розряд, у них частіше діагностували брадикардію, підвищений вольтаж ЕКГ і ЗКЧШК, рідше - синдром CLC. У плавців кваліфікації КМС-1 розряд порівняно зі спортсменами II - III розряду частіше виявляють підвищений вольтаж ЕКГ, СРРШ, але серед них менше осіб із синдромом CLC та T-infantile. Висновки: після фізичного навантаження, а саме субмаксимального тесту PWC170 у спортсменів із правопередсердним ритмом і МВР відбувалося відновлення синусового ритму, у спортсменів зі ЗКЧШК - нормалізація ЕКГ. У спортсменів із синдромом CLC і БПВГЛНПГ, за даними ехокардіографії, не встановлена дилатація та гіпертрофія серця, а наявність НБПНПГ і СРРШ варто розглядати як особливості ЕКГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.1 + Ч517.175.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського