РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708111<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Степанов С. С. 
Дія 2-(2-оксипіролідин-1-іл)ацетаміду на ріст і функціональний стан фотосинтетичного апарату Chlamydomonas reinhardtii / С. С. Степанов, О. В. Поліщук // Физиология растений и генетика. - 2019. - 51, № 3. - С. 267-275. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Одноклітинна зелена мікроводорість Chlamydomonas reinhardtii - модельний еукаріотичний організм для вивчення процесів фотосинтезу, клітинної рухливості, вуглецевого живлення, біосинтезу білка і розробки нових біотехнологічних регламентів. Як джерело вуглецю для гетеротрофного або міксотрофного живлення C. reinhardtii здатна використовувати ацетат. Проведено вивчення впливу пірацетаму (2-(2-оксипіролідин-1-іл)ацетаміду) як можливого біостимулятора рослинних організмів на ріст і фотосинтетичні характеристики клітин C. reinhardtii. Накопичувальну культуру C. reinhardtii вирощували за міксотрофних умов на рідкому середовищі у разі освітлення світлодіодними лампами з густиною світлового потоку 100 мкмоль фотонів/м<^>2 х с) за добавляння пірацетаму до концентрації 0,2 - 0,8 мг/мл. Швидкість росту культури оцінювали за збільшенням кількості клітин у середовищі культивування з застосуванням методу підрахунку в камері Горяєва під світловим мікроскопом. Токсичну дію Cu і Zn вивчали після добавляння в середовище культивування в середині експоненційної фази росту культури сульфатів цинку і міді в концентрації відповідно 10 і 20 мг/л. Концентрацію O2 визначали за амперометричним методом за допомогою платинового електрода Кларка. Функціональний стан фотосинтетичного апарату оцінювали за параметрами кривої індукції флуоресценції хлорофілу на флуориметрі XE-PAM (Walz, Німеччина). Інтенсивність актинічного світла відповідала інтенсивності освітлення під час культивування водоростей. За добавляння пірацетаму до середовища культивування ефективність фотосинтезу зростала, що супроводжувалося збільшенням інтенсивності виділення O2 на світлі та стимуляцією росту C. reinhardtii. За наявності 0,4 мг/мл пірацетаму в середовищі культивування концентрація клітин після 10 діб росту була вищою на 65 % у порівнянні з контролем. Встановлено, що пірацетам стимулює ріст культури за наявності токсичної концентрації ZnSO4 унаслідок стреспротекторної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.28*723.115 + Е50*801.1-641.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського