РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000708098<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тащук В. К. 
Електрокардіографічні маркери в диференціації ішемії і некоронарних ушкоджень серця у пацієнтів молодого віку / В. К. Тащук, О. В. Маліневська-Білійчук, І. О. Маковійчук, Н. А. Турубарова-Леунова, К. М. Злонікова, О. П. Дінова, В. В. Анфілофієва, Г. В. Михайлова, Н. Д. Герасим, О. Я. Ковалишена, М. В. Дубінська // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 1. - С. 156-163. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити диференційні відмінності гострого коронарного синдрому (ГКС), міокардиту, кардіоміопатії Такоцубо, синдрому Бругада та вазоспазму відповідно до клініки, інструментальних і лабораторних обстежень для зменшення частоти лікарських помилок у встановленні діагнозу та призначення адекватного лікування захворювання. Проведено аналіз клінічних випадків групи пацієнтів молодого віку, які надійшли до медичної установи з проявами "J-waves syndromes" та мали подібні "ішемічні" зміни ЕКГ. Під час обстеження хворих було об'єктивізовано, що до станів із порушенням фази реполяризації з групи "J-waves syndromes" у молодому віці належать ГКС з елевацією сегмента ST, вазоспастичні прояви, "псевдокоронарний" варіант міокардиту, кардіоміопатія Такоцубо, синдром Бругада та ін. Для їх диференційної діагностики доцільно призначати ряд досліджень: електрокардіографію (ЕКГ), ехокардіографію (ЕхоКГ), магнітно-резонансну томографію (МРТ) з гадолінієм, комп'ютерну томографію коронарних артерій (КТКА), коронаровентрикулографію (КВГ) та радіоізотопну сцинтиграфію міокарда. Висновки: схожість електрокардіографічних ознак та відсутність чітких критеріїв для розрізнення даних захворювань передбачають призначення додаткових методів обстеження, проте лише комп'ютерна томографія коронарних артерій надає змогу неінвазивно визначити ступінь ураження коронарних артерій та допомогти під час диференціації коронарних та некоронарних патологій за скринінгового підходу, натомість коронаровентрикулографія залишається "золотим критерієм" діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р410.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського