РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Медведєв Д. Г. 
Дослідження культуральних особливостей та фунгіцидної резистентності штамів Cladobotryum mycophilum (Hypocreales, Ascomycota) - вперше виявленого на промислових культурах печериці в Україні збудника павутинної цвілі / Д. Г. Медведєв, А. О. Кернер, С. В. Бондарук, Г. А. Аль-Маалі // Укр. ботан. журн.. - 2019. - 76, № 2. - С. 121-131. - Бібліогр.: 130 назв. - укp.

Вперше в грибних господарствах України було виявлено Cladobotryum mycophilum, збудника павутинної цвілі - небезпечної хвороби Agaricus bisporus. Вивчено характеристики росту та морфологічні ознаки п'яти штамів C. mycophilum на стандартних живильних середовищах різного складу. Увагу було приділено визначенню чутливості штамів до фунгіцидів з різними активними речовинами: карбендазим і беномил (бензимідазольні фунгіциди), флуазинам, метрафенон і прохлораз. У дослідженні використовували концентрації, рекомендовані виробниками для застосування на грибних фермах. Виявлено, що всі досліджені штами були стійкими до карбендазиму; до бенамілу один мав високу чутливість, два - дуже низьку чутливість і два були стійкими. Стійкість до бензимідазольних фунгіцидів і відсутність запаху камфори, відмічені у всіх досліджених штамів, визначають їх приналежність до C. mycophilum Type II. Прохлораз, який є найпоширенішою альтернативою бензимідазольним фунгіцидам, пригнічував зростання лише двох штамів. Дослідження впливу цих фунгіцидів на мікроморфологію C. mycophilum виявило, що бензимідазольні фунгіциди й прохлораз не пригнічують споруляцїї. Метрофенон пригнічував ріст всіх штамів, й тільки один штам мав низьку чутливість до нього. Метрафенон суттєво змінював мікроморфологію міцелію C. mycophilum: середня товщина гіф зменшувалася вдвічі по відношенню до контролю, окремі гіфи містили численні гранули, конідії й конідієносці не утворювались. Флуазинам пригнічував ріст всіх досліджених штамів. На середовищі з флуазинамом спостерігалася гіпертрофія вегетативних клітин, збільшені й деформовані конідіоносці та конідіогенні клітини; багато клітин мали великі вакуолі, які займали до 70 % простору кітини. Флуазинам, як і метрафенон, повністю блокував спороутворення в C. mycophilum.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.55*83 + П478.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського