РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707602<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лахно В. 
Модель фінансування засобів кібербезпеки Smart City з процедурою отримання додаткових даних стороною захисту / В. Лахно, В. Малюков, Д. Касаткін, А. Блозва, В. Матієвський // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 1. - С. 38-44. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено модель вибору стратегій фінансування засобів кібербезпеки Smart City за неповної інформації про фінансові ресурси атакуючої сторони. Запропонована модель є ядром модуля системи підтримки прийняття рішень, що розробляється, в задачах вибору раціональних варіантів інвестування в захист інформації та кібербезпека Smart City. Модель надає змогу знаходити фінансові рішення за допомогою інструментарію теорії багатокрокових ігор з декількома термінальними поверхнями. Авторами запропоновано підхід, який надає змогу менеджменту інформаційної безпеки проводити попередню оцінку стратегій щодо фінансування ефективних систем кіберзахисту Smart City. Модель відрізняє допущення, що сторона захисту не має повної інформації, як про фінансові стратегії атакуючої сторони, так і про стани його фінансових ресурсів, спрямованих на подолання контурів кібербезпеки об'єкта інформатизації. Враховуючі останні дослідження в сфері кіберзахисту, можна стверджувати, що тактики та стратегії сторони нападу можуть бути досі різноманітними та відповідно ускладнювати для сторони захисту завдання вибору раціональної стратегії фінансування відповідних засобів кібербезпеки. При цьому сторона захисту має можливість одержання додаткової інформації за рахунок витрати частини своїх фінансових ресурсів. Це надає змогу одержати стороною захисту позитивного для себе результату в разі, коли вона не може його одержати без цієї процедури. Рішення знайдено з використанням математичного апарату нелінійної багатокрокової гри якості з декількома термінальними поверхнями з послідовними ходами. Для перевірки адекватності моделі було реалізовано багатоваріантний обчислювальний експеримент. Результати даного експерименту описано в роботі. Подальший розвиток цього напряму досліджень полягає у створенні повноцінного програмного продукту, наприклад у вигляді системи підтримки прийняття рішень щодо вибору раціональної фінансової стратегії стороною захисту у разі інвестування у конкретні проекти кібербезпеки Smart City.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + У9(4УКР)0-56-995ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського