РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707601<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Качинський А. 
Використання інформаційних технологій для розуміння процесів ухвалення колективних рішень Верховною Радою України / А. Качинський, І. Стьопочкіна // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 1. - С. 30-37. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено питання розв'язання задачі оцінки впливу фракцій парламенту, що надає змогу визначити, які політичні сили найбільше впливають на кібернетичну безпеку держави. Запропоновано методику автоматизованого збору та обробки даних на основі відкритих результатів голосувань, зібраних з офіційного веб-ресурсу парламенту. Збір та обробка інформації для системи моніторингу діяльності законодавчих органів різних країн має засновуватись на принципах Big Data, з яких основними є швидкість обробки даних; масштабованість рішень; обробка як структурованих, так і напівструктурованих даних, якими є дані із сайтів законодавчих органів. Запропоновано методику обчислення оцінок впливу, яка враховує взаємні вподобання учасників голосувань із використанням рангів індексів збігу позицій по голосуваннях. Розроблено програмне забезпечення із використанням Java, яке надає змогу обчислювати класичний та модифікований індекси Шеплі - Шубіка, показник порогу розколу, індекс збігу позицій, індекс ефективності роботи фракцій. Відповідні обчислення виконано для фракцій ВР України VIII скликання за період з грудня 2014 по липень 2018 р. На основі кореляційного аналізу визначено взаємовпливи між фракціями, тенденції в їх фракційній дисципліні. На менших часових проміжках виявляються тенденції щодо взаємовпливу, які не є помітними на більш великих часових проміжках. Виявлено, що деякі фракції перевищують свій потенційний вплив у парламенті за рахунок високого порогу розколу, що свідчить про хорошу фракційну дисципліну. Низький поріг розколу і неможливість реалізації виграшних коаліцій навпаки, негативно впливають на ефективність впливу фракцій. Результати надають змогу оцінити узгодженість і ефективність роботи фракцій, які є необхідною умовою одержання узгоджених рішень у сфері національної та кібернетичної безпеки держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського