РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000707599<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хорошко В. 
Інформаційна війна. Захист від деструктивних інформаційно-психологічних впливів. Ч. 2 / В. Хорошко, Ю. Хохлачова // Безпека інформації. - 2019. - 25, № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

У ході проведеного дослідження було сформовано рекомендації щодо протистояння інформаційній війні. Проведено аналіз факторів інформаційних впливів і протидії інформаційній зброї, в результаті якого зазначено ряд можливих дій для здійснення протидії російській інформаційній ескалації в Україні з метою створення гідної та адекватної відповіді на інформаційні виклики сучасності. Запропоновано підхід, який надає змогу відстоювати власні інтереси й інтереси держави за умов глобальних інформаційних впливів. Як показує досвід останніх збройних конфліктів, одними з найважливіших механізмів війни є не тільки зміни у військовій справі, але й інформаційна революція, яка зараз переживає стадію формування. Прикладом масштабного використання інформаційної зброї є інформаційна війна, яка ведеться Росією проти України. Визначень терміну інформаційної війни на сьогодні є безліч, але в даній роботі розглянуто саме визначення, яке є у роботах Мартіна Лібікі "Що таке інформаційна війна?". М. Лібікі також визначив 7 різновидів інформаційної війни (командно-управлінська, хакерська, економічна, психологічна, розвідувальна, електронна та кібервійна) та 4 складові психологічної війни (підрив громадського духу, деморалізація збройних сил, війна культур, дезорієнтація командування). Забезпечення інформаційної безпеки у сфері державного та муніципального управління грунтується на детальному аналізі структури та змісту управління, а також інформаційних процесів і використання при управлінні відповідних технологій. При цьому визначальними факторами під час розробки засобів інформаційної зброї стають саме індивідуальні особливості людини та соціуму. Для того, щоб змоделювати поведінку людини (або суспільства), необхідно знати саме її (його) індивідуальні особливості та переваги. Зараз уже зрозуміло, що інформаційна боротьба стає тим фактором, що впливає на саму війну, її початок, хід і результат. Це підтверджується агресією Росії проти України. Тому досить актуальною проблемою безпеки України є розробка концепції захисту системи інформаційно-аналітичного забезпечення завдань інформаційної боротьби. У ході проведеного дослідження було сформовано рекомендації щодо протистояння у інформаційній війні. А також проведено аналіз факторів інформаційних впливів і протидії інформаційній зброї, який надає змогу зазначити що потрібно, на думку авторів, для того, щоб протидіяти російській інформаційній ескалації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5:З970.40

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського