РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000706407<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дорошенко В. С. 
Реалізація внутрішніх резервів піщаної форми методами подвійного використання модельно-формувальних матеріалів у ливарних процесах / В. С. Дорошенко // Процеси лиття. - 2019. - № 2. - С. 35-39. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Актуальність розвитку технології піщаної форми як важливої складової ливарних процесів обгрунтовано тим, що в таких формах виробляють до 80 % тоннажу виливків, включно зі спеціальними видами лиття в такі форми. Потужності обладнання, площі, персонал ливарних цехів на 60 - 70 % відносяться до процесів формовки, включно із сумішоприготуванням та виготовленням стрижнів. Забруднення "з вини форми" може сягати 80 %. Значний потенціал для розвитку технології ливарної форми має удосконалення процесів лиття металу у форми з сипких піщаних сумішей без в'яжучого, зокрема за моделями, що газифікуються. Наведено концепцію вдосконалення процесів лиття металу в форми з сипкого піску за методом подвійного застосування модельно-формувальних матеріалів і наведено приклади такого застосування. Використання сипких формувальних сумішей для швидкого охолодження виливка, включно з термообробкою, здатне зміцнювати його метал і скорочувати тривалість зколодження виливків у формі, що призводить до збільшення продуктивності ливарних цедхів без нарощування кількості опочної оснастки та сипкого наповнювача форми. Способи ізотермічного гартування (аустемперінг) з гарячого стану виключають нагрівання з витримкою для аустенізації виливків із залізовуглецевих сплавів, чим скорочують час і енергоємність одержання продукції з бейнітною структурою і що, по суті, відповідає концепції реалізації внутрішніх резервів як піщаної форми, так і литого металу. Ливарні льодяні моделі не лише приидатні до відтворення виливків з високою точністю, але й приймають участь у зміцненні піщаних сумішей по методу холодного тверднення шляхом утворення в них кристалогідратів, а також сприяють екологічності й економічності ливарних процесів шляхом заміни типових органічних модельно-формувальних матеріалів на неорганічні.


Індекс рубрикатора НБУВ: К61-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського