РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705425<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shchukina L. 
An improvement of criteria for assessing the quality of clay raw material for architectural and construction ceramics / L. Shchukina, Ya. Galushka, K. Bohdanova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 6/6. - С. 51-57. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Проаналізовано існуючі методи оцінки придатності глинистої сировини для виробництва архітектурно-будівельної кераміки та обгрунтовано необхідність їх удосконалення в напрямку розроблення показника, заснованого на аналізі мінерального складу глин. З використанням композицій системи каолініт - монтморилоніт - гідрослюда - кварц, які моделюють склад полімінеральних глин, встановлено вплив глиноутворювальних мінералів і домішок кварцу на властивості клінкерних керамічних матеріалів. Визначено, що позитивний вплив на водопоглинання матеріалів чинить монтморилонітові складова композицій, а на механічну міцність і морозостійкість - каолінітова. Збільшення вмісту кварцу у складі композицій від 30 до 50 % призводить до зростання водопоглинання матеріалів, зниження їх механічної міцності та морозостійкості до рівня, неприйнятного для керамічного клінкеру. Встановлено, що для отримання клінкерної кераміки вміст кварцу в композиціях не може перевищувати 40 %. Розроблено діаграму мінерального складу, яка наочно ілюструє співвідношення основних породоутворювальних мінералів у глинах із вмістом у них 30 і 40 % кварцу, допустимі для отримання сучасної клінкерної продукції. На діаграмі виділено області мінерального складу глин, придатних для виробництва фасадного, тротуарного і дорожнього клінкеру марок М200 - 300, а також дорожнього клінкеру марки М400 за температури випалу 1100 <^>oC. Діаграма мінерального складу доповнює існуючі показники придатності глинистої сировини для виробництва архітектурно-будівельної кераміки і може слугувати додатковим критерієм їх технологічної якості. Діаграму можна застосовувати для аналізу придатності глинистої сировини для виробництва керамічного клінкеру за умови визначення лише мінерального складу глин без встановлення їх хімічного і гранулометричного складу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського