РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705173<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Спринчук Н. А. 
Оптимізація лікування дітей пубертатного періоду із синдромом біологічно неактивного гормона росту / Н. А. Спринчук // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 1. - С. 54-59. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити вплив застосування аналогів гонадотропін-рилізинг гормона (аГРГ) в комбінації з рекомбінантним гормоном росту (рГР) на кінцевий зріст дітей із синдромом біологічно неактивного гормона росту (СБНГР) під час статевого дозрівання. У дослідженні взяли участь 46 дітей із СБНГР та початком статевого розвитку віком від 10 до 12 років, яких було розподілено на дві групи. 1-шу групу склав 21 хворий, який одержував рГР у комбінації з аГРГ. Групу порівняння (2-га) склали 25 дітей, які приймали тільки препарати рГР. Критерієм для призначення терапії аГРГ був підтверджений швидкий статевий розвиток з незадовільним прогнозом росту. Для гальмування статевого розвитку використовували аналог люліберину - трипторелін. На початку лікування стандартне відхилення SD у пацієнтів 1-ї групи склало (-<$E2,6~symbol С~0,6>) SD, а в 2-й групі - (-<$E2,4~symbol С~0,7)> SD. На тлі лікування в 1-й групі показники SD значно відрізнялися від початкових зі ступенем достовірності відповідно у хлопців та дівчат (p << 0,01 та p << 0,05), на відміну від показників SD у 2-й групі, які не мали доствірних відмінностей з відповідними значеннями до лікування. Різниця між кінцевим зростом (КЗ) та прогнозованим (ПЗ) серед пацієнтів 1-ї групи у хлопців склала (<$E15,02~symbol С~0,9>) см, у дівчат - (<$E14,55~symbol С~1,1>) см, що достовірно більше, ніж у пацієнтів 2-ї групи (p << 0,01), де відповідна різниця становила у хлопців (<$E10,32~symbol С~0,9>) см, а у дівчат - (<$E8,2~symbol С~1,2>) см. Пацієнти, які одержували рГР у комбінації з аГРГ, мали достовірно кращий КЗ у порівнянні з ПЗ, на відміну від дітей, що приймали тільки рГР. Висновки: застосування аГРГ у комбінації рГР є ефективним і безпечним методом лікування хворих на СБНГР з раннім початком статевого дозрівання, який достовірно покращує КЗ пацієнтів незалежно від статі, у порівнянні з монотерапією рГР. Після відміни аГРГ відбувається повне відновлення статевої функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського