РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000705168<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Н. Б. 
Гендерна самоідентифікація і внутрішньосімейні відносини дітей з порушенням розвитку статі / Н. Б. Зелінська, І. Ю. Шевченко, О. В. Анопрієнко, Є. В. Глоба, О. І. Гамідова // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2019. - № 1. - С. 25-32. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Народження дитини з порушенням розвитку статі (ПРС) потребує довгострокової стратегії спостереження та лікування, що проводиться мультидисциплінарною групою лікарів-професіоналів, з обов'язковим розумінням психосоціальних проблем дитини та її батьків. За період 2014 - 2018 рр. проведено діагностику тендерної самоідентифікапії у 20 дітей та підлітків із ПРС віком від 1,5 до 17 років. Для визначення гендерної самоідентифікапії використовувалась методика "Гомункулюс", гендерної соціалізації - методика мимовільного малюнка Вартегга, внутрішньосімейних відносин - методика "Моя сім'я", методика структурованого інтерв'ю. Оцінку внутрішньосімейних відносин було проведено у порівнянні з групою контролю, яка складалась із 28 сімей, в яких виховувались здорові діти. Всім пацієнтам із ПРС до моменту психологічної оцінки було проведено молекулярно-цитогенетичне дослідження. Серед обстежених дітей хромосомне ПРС було діагностовано у 6 (30,0 %), 46,XY ПРС - у 13 (65,0 %) та 46,XX ПРС - у 1 (5,0 %) пацієнта. Діагноз ПРС встановлювали дітям у різному віці - від народження і до 16 років, у середньому в 7,26 [1,50; 13,00] року. У 60,0 % дітей старше 7 років виявлено ознаки порушень гендерної самоідентифікації, достовірно вище у дітей віком 7 - 12 років (p << 0,05). Порушення гендерної самоідентифікації розвиваються достовірно частіше у дітей, яких було зареєстровано в жіночій громадянській статі, - у 57,14 %. У групі дітей із 46,XY ПРС - ознаки порушень гендерної самоідентифікації спостерігались у 69,23 %, що достовірно частіше, ніж у хворих із хромосомним ПРС, - у 50,0 % випадків (p << 0,05). У 25,0 % сімей діти часто зазнавали критики, негативної оцінки з боку батьків, що погіршує формування гендерної самоідентифікації дитини. 54,25 % сімей, що мають дитину з ПРС, не прагнули народжувати наступних дітей через побоювання щодо ймовірних генетичних порушень у них. Частота випадків розлучень у сім'ях дітей із ПРС зростає з віком дітей і найбільша (30,0 %) - у групі хворих після 12 років (p << 0,05), що достовірно частіше у порівнянні з групою контролю (p << 0,05). Порушення внутрішньосімейних відносин у сім'ях дітей із ПРС зустрічаються достовірно частіше, ніж у сім'ях групи контролю (p << 0,05). Висновки: психологічний супровід дітей із ПРС та їх сімей є важливою складовою комплексної медичної та соціальної реабілітації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р733.698 + Р733.712.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського