РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704819<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gerashchenko G. V. 
Expression of cancer-associated genes in prostate tumors at mRNA and protein levels = Експресія пухлино-асоційованих генів у пухлинах передміхурової залози на рівнях мРНК та білків / G. V. Gerashchenko, O. V. Grygoruk, E. E. Rosenberg, Yu. M. Bondarenko, E. V. Kashuba, V. I. Kashuba // Biopolymers and Cell. - 2019. - 35, № 1. - С. 39-53. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Мета дослідження - проаналізувати патерни експресії пухлино-асоційованих генів на рівнях мРНК та протеїнів та вивчити можливу асоціацію між експресією цих генів та генів, що контролюють епітеліально-мезенхимальний перехід, маркерів раку передміхурової залози (ПЗ) та стромальних елементів. Відносні рівні експресії (ВЕ) генів було встановлено за допомогою кількісної ПЛР (кПЛР) у 29 зразках аденокарцином ПЗ з різними ступенями Глісона (СГ) та стадіями захворювання, 29 парних умовно-нормальних тканин ПЗ (Н) та 14 зразках аденом (А). Імуногістохімію (ІГХ) було використано для встановлення рівнів експресії протеїнів. Виявлено значні відмінності ВЕ (p << 0,05) для трьох генів (FOS, PLAU, EPDR1) між групами П, Н та А. FOS має підвищені рівні ВЕ у групах П та Н у порівнянні з А, тоді як PLAU та EPDR1 навпаки знижені рівні ВЕ у цих групах. Примітно, що 5 генів (FOS, EFNA5, TAGLN, PLAU та EPDR1) мають зміни ВЕ залежно від СГ у П у порівнянні з А та/або Н. Білок FOS має підвищений сигнал у аденокарциномах у порівнянні з аденомами. Ті ж зміни продемонстровали й кПЛР. Експресія FOS підвищується у випадку розвитку пухлин, тобто, вона є вищою у пухлинах з 3 - 4 стадією. Експресія PLAU навпаки знижується, як було показано кПЛР та ІГХ методами. Висновки: дані IГХ надали змогу зрозуміти високий рівень дисперсії ВЕ. В основному це пов'язано з експресією генів у інших типах клітин, а не тільки в клітинах ПЗ. Для успішної кластеризації, потенційного прогнозу та створення специфічних панелей біомаркерів ці два методи мають бути адекватно об'єднані.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*445.4 + Р569.696.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського