РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704770<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Толстов О. Л. 
Особливості формування та властивості композиційних полімерних матеріалів, що містять срібло, на основі структурно модифікованого меламіноформальдегідного полімеру / О. Л. Толстов, В. Ф. Матюшов, Д. О. Климчук, Є. В. Лебедєв // Полімер. журн.. - 2019. - 41, № 1. - С. 26-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано метод структурного модифікування меламіноформальдегідних смол і полімерних матеріалів на їх основі реакційноздатними олігомерами з кінцевими ізоціанатними групами для підвищення гідрофільності та проникності полімерної матриці. Будову модифікованих полімерних матриць, а також склад і фізико-хімічні характеристики модифікованих полімерів і композитів на їх основі досліджено за допомогою методів ІЧ- та УФ-спектроскопії, енергодисперсійної рентгенівської спектрометрії, морфологічного аналізу, кондуктометрії та гравіметрії. Встановлено, що вбудовування олігомерного модифікатора в меламіноформальдегідний полімер у процесі його зшивання призводить до формування фазорозділених полімерних систем, зменшення щільності зшивання та підвищення сорбційної ємності матриці щодо полярних молекул та іонів. Показано, що рівень сорбції молекул H2O для структурно модифікованої матриці може збільшуватись у 1,1 - 2,6 разу, а питома сорбційна ємність щодо іонів Ag<^>+ з 0,015 до 0,047 - 0,065 г/г завдяки підвищенню частки високополярних і координаційно-активних функціональних груп. Використання структурно модифікованих матриць для одержання срібловмісних композитів за допомогою сорбційного методу надало змогу одержати полімерні матеріали з градієнтним розподілом срібла в об'ємі. Структурні особливості модифікованого меламіноформальдегідного полімеру сприяють концентруванню срібла в матриці на відстані до 80 мкм від поверхні зразка з середнім вмістом активної складової ~12 % у поверхневому шарі полімеру товщиною близько 5 мкм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського