РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704274<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дігтяр В. А. 
Деякі аспекти діагностики та лікування гідронефрозу у дітей / В. А. Дігтяр, М. В. Бойко, Л. М. Харитонюк, О. Л. Хитрик, А. В. Обертинський, О. А. Островська, С. Є. Варун // Хірургія дит. віку. - 2017. - № 3. - С. 89-93. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Гідронефроз - це прогресуюче розширення чашечково-мискової системи нирки внаслідок порушення відтоку сечі з нирки з наступним розвитком атрофії паренхіми. Мета дослідження - обгрунтування особливостей проведення оперативного втручання та дренування на основі аналізу чинників порушення уродинаміки в пієлоуретеральному сегменті. Проліковано 153 дитини із гідронефрозом тяжкого ступеня. Переважну більшість склали хлопчики (99); частіше відзначався лівобічний гідронефроз (до 93 випадків). У віці до трьох років проліковано 79 (51,6 %) дітей; значну кількість пролікованих склали діти старшого віку. Переважно виконувалася резекційна пієлопластика за Хайнес - Андерсоном. Питання необхідності дренування вирішувалось індивідуально, залежно від віку дитини, чинника обструкції та особливостей вроджених відхилень в анатомічній будові чашечково-мискової системи та сечоводу. Найчастіше використовували пієлоуретеростомію, стентування сечових шляхів; нефростомію проведено у зв'язку з пединкулітом. Ускладнення виникли у 5 (3,2 %) дітей. Висновки: за збільшення розмірів миски більше ніж на 30 % від попередніх даних монетоподібна деформація чашечок потребувала проведення оперативного втручання. У разі вродженого гідронефрозу у дітей молодшого віку оптимальний вік лікування - 4 - 6 міс. За гідронефротичної трансформації нирки навіть у разі зниженої функції необхідне проведення оперативного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського