РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000704268<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Метленко О. В. 
Місцеві замісні пластики стравоходу при його стенозах у дітей / О. В. Метленко, Д. Ю. Кривченя, О. Г. Дубровін, В. П. Притула, О. А. Кондратенко, А. В. Гончаренко // Хірургія дит. віку. - 2017. - № 3. - С. 57-60. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка результатів хірургічного лікування стенозів стравоходу у дітей з використанням місцевих замісних пластик. У клініках кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця з 2004 по 2016 рр. місцеві замісні пластики стравоходу було виконано у 15 дітей віком 3 - 15 років. У 13 дітей було проведено пластику стравоходу товстокишковою латкою - у 2 пацієнтів - з використанням сегментарної товстокишкової вставки. Серед них у 12 пацієнтів були опікові звуження стравоходу, у решти 3 - пептичні. Аналіз безпосередніх результатів засвідчив у 13 пацієнтів гладкий перебіг післяопераційного періоду. У 2 пацієнтів виникла потреба у виконанні профілактичних балонних дилатацій післяопераційної зони в строки від 1 до 6 міс. У віддаленому періоді (від 1 до 13 років) у 12 із 13 дітей, прооперованих з використанням товстокишкової латки, відмічено епітелізацію зони стенозу за відсутності її запальних змін. У однієї з них, у зв'язку з формуванням псевдодивертикулу товстокишкового трансплантату, через 36 міс після пластики було виконано його резекцію з хорошим результатом. У однієї дитини з товстокишковою латкою та однієї дитини із сегментарною товстокишковою латкою, у зв'язку з неспроможністю швів стравохідно-товстокишкового анастомозу, згодом сформувався післяопераційний стеноз, який вимагав виконання через 9 - 12 міс повторної тотальної замісної пластики стравоходу. Висновки: місцеві замісні пластики стравоходу є ефективними методами хірургічного лікування стенозів стравоходу у дітей. Показанням до їх виконання є наявність локальних стенозів стравоходу, що не піддаються консервативно-інструментальним методам лікування, за збереження функції верхнього та нижнього стравохідних сфінктерів. Перевагу слід віддавати пластиці з використанням товстокишкової латки, зважаючи на збереження при цьому метасимпатичної іннервації стравоходу і можливості епітелізації зони звуження у віддаленому періоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського