РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703464<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ahmedov B. 
Calculation of toothed gear mechanisms in machines and assemblies considering the effect of lubricants / B. Ahmedov, A. Najafov, A. Abdullayev, I. Chalabi, F. Veliyev // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/7. - С. 43-54. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Основними критеріями працездатності переважної більшості зубчастих механізмів (ЗМ) є контактна витривалість сполучених поверхонь зубів і згинальна витривалість ніжок зубів. При цьому розрахунок по контактним напруженням є основним з точки зору визначення геометричних розмірів ЗМ, а розрахунок на вигин зубів є перевірочним. Як відомо, для продовження довговічності та збільшення працездатності та несучої здатності ЗМ використовуються різні мастильні матеріали. Однак через недостатнє вивчення питання впливу мастила на контактну витривалість активних поверхонь зубів у традиційних методах розрахунку зубчастих передач (ЗП) (наприклад, згідно з ГОСТ 21354-87) коефіцієнт впливу мастила прирівнюється до одиниці, тобто розглядається ідеальний випадок, коли тертя відсутнє. Такий підхід призводить до неточної оцінки несучої здатності ЗП, що може виявитися як причиною їх передчасного виходу з ладу, так і призвести до завищення їх геометричних розмірів. Вирішено контактну задачу стикання двох тіл довільної форми, близьких до напівплощин за кінцевого коефіцієнту тертя та встановлено, що значення отриманої контактної напруги перевершує напругу, яку обчислено згідно з відомим рішенням Герца на 6 %. Запропонована методика розрахунку зубчастих коліс на контактну міцність за кінцевого коефіцієнту тертя, без припущень про малість ділянки дотику і форми кордонів, надає можливість оцінити здатність навантаження ЗП з урахуванням впливу мастила та наявності тертя між сполученими поверхнями зубів. Отримано аналітичний вираз для коефіцієнта впливу мастила на підставі рішення контактної задачі тиску жорсткого штампа на пружну напівплощину за критерієм коефіцієнта тертя між сполученими поверхнями ЗП. Це надає можливість оцінити справжню навантажувальну здатність ЗП за впливу різних мастильних матеріалів, що має важливе теоретичне та практичне значення під час проектування машин та агрегатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.5-02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського