РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000703456<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kotov B. 
Construction of a mathematical model of extraction process in the system "solid body liquid" in a microwave field / B. Kotov, V. Bandura // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2018. - № 5/6. - С. 33-43. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

Проаналізовано процес екстрагування в технології переробки олійної сировини. Показано вихідні положення, специфіку, сучасні наукові школи та рівень подання класичного процесу екстрагування. Специфіку математичного моделювання процесу екстрагування з появою додаткової рушійної сили, яка значно впливає на кінетику екстрагування в електромагнітному (ЕМП) полі надвисокої частоти, наведено з класичної теорії процесу. Отримано розрахункові формули кінетики екстрагування в мікрохвильовому полі (МХП), що розвивають теорію про кінетику екстрагування в ЕМП. Наведено аналіз варіантів подання математичного опису процесу екстрагування дисперсних матеріалів в ЕМП надвисокої частоти. Повна модель масообмінних процесів у процесі екстрагування в МХП у диференційній формі надасть можливість сформувати умови проведення комплексних експериментальних досліджень, які повною мірою визначають процес екстрагування олійної сировини. Теоретично обгрунтовано процес тепломасообміну між усіма визначальними об'єктами всередині екстрактора з ЕМП надвисокої частоти. На основі матеріального балансу визначено рівняння, які описують основні динамічні характеристики режиму екстрагування олієвмісного матеріалу в екстракторі. У зв'язку з тим, що точного аналітичного розв'язку представленої математичної моделі у вигляді системи диференціальних рівнянь у частинних похідних не існує, запропоновано наближене рішення. Воно надає можливість ідентифікувати розподіл концентрації екстракту залежно від розміру фракцій сировини, наявності та величини потужності імпульсного ЕМП надвисокої частоти, гідромодуля екстракту, температури, розчинників для будь-якого моменту часу. На підставі експериментальних досліджень екстрагування олієвмісного матеріалу встановлено, що під дією мікрохвильового опромінення значення коефіцієнта масовіддачі у процесі екстрагування олієвмісної сировини на порядок зростає (<$E beta~=~1~cdot~10 sup -5>), у порівнянні з екстрагуванням без впливу МХП (<$E beta~=~1~cdot~10 sup -6>). Вилучення олії під дією МХП збільшується до 30 %, а споживання електроенергії зменшується на 93 - 97 %. Застосування МХП поля надасть можливість не тільки підвищити ефективність виробництва, але і на порядок знизить затрати енергії на процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.120.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського