РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Virgala I. 
Concertina locomotion of a snake robot in the pipe = Спіральне переміщення робота-змії в трубопроводі / I. Virgala, F. Filakovsky // Техн. науки та технології. - 2018. - № 4. - С. 109-117. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Нині робототехніка й мехатроніка стають мейнстрімом. З розвитком цих сфер також збільшуються обчислювальні можливості. Увага приділяється числовому моделюванню й алгоритмізації в кінематичному та динамічному моделюванні. Обстеження труб є загальновідомим інженерним завданням. Для цього завдання зазвичай використовуються колісні роботи. Інші підходи засновані на біологічно подібних механізмах, таких як робот-черв'як. Дане дослідження стосується іншого виду робота для перевірки труб, а саме, робота-змії. Завдання дослідження - моделювання і тестування робота-змії, що рухається в трубі з метою контролю, аналіз останніх досліджень і публікацій. Зазначено, що перевірка труб переважно виконується роботами на колесах. Однак роботи-змії мають великий потенціал для такого застосування. Дослідження у перетині вигнутих труб досі залишається актуальним предметом досліджень. У даному дослідженні розроблено й експериментально перевірено модель руху робота-змії. Досліджено область числового моделювання у програмному забезпеченні MATLAB. Запропоновано модель пересування зміїного робота, що рухається у вузькій трубі. Наведено кінематичну модель для робота і моделювання руху робота в програмному забезпеченні MATLAB. Згодом експерименти проводяться з експериментальним зміїним роботом LocoSnake. Порівнено й обговорено результати моделювання й експерименту. Наведено модель спірально подібного переміщення робота-змії з числовим моделюванням та експериментальною перевіркою. Результати експеримента відрізняються від моделювання, головним чином, через відмінності кінематичної конфігурації між моделюванням і реальною моделлю. Експеримент також демонструє унікальність кінематичної конфігурації, що використовує як обертові, так і призматичні з'єднання, що є важливим для спірального переміщення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж607с + З965.941

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського