РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702876<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Власенко О. А. 
Відновлення цілісності загальної стегнової артерії після ендоваскулярних втручань / О. А. Власенко, С. М. Фуркало, І. В. Хасянова, В. А. Кондратюк // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2018. - № 4. - С. 81-88. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - визначити можливість використання перкутанних вшивальних пристроїв у разі проведення ендоваскулярного ендопротезування аорти. У клініці Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України проведено 133 ендопротезування інфраренального відділу аорти. У 14 пацієнтів використано 21 вшивальний пристрій "Prostar XL", який надає змогу ушивати дефект артерії після використання інтродюсера до 24 F. Усі хворі були чоловічої статі. Вік пацієнтів - від 61 до 75 років. Усім пацієнтам було імплантовано біфуркаційні ендопротези "Endurant-II". Діаметр системи доставки основної частини і контралатеральної ніжки в усіх випадках був 18 F. У хворих, яким було виконано перкутанне ушивання з одного боку, доступ з протилежного боку здійснювали шляхом традиційного поперечного розрізу над пупартовою зв'язкою з його подальшим пошаровим ушиванням. Застосування вшивальних пристроїв у разі ендопротезування аорти з використанням інтродюсерів великого діаметра надає змогу значно скоротити загальний час втручання та зменшити об'єм крововтрати. Ефективність ушивання місця пункції стегнової артерії з використанням пристрою "Prostar XL" становила 81 %, що відповідає літературним даними на етапі освоєння методики. Під час виконання перкутанного ушивання ускладнень не було. Висновки: відсутність секційного доступу до загальної стегнової артерії запобігла розвитку таких ускладнень, як невралгія, парестезія, сірома, лімфостаз, нагноєння післяопераційної рани. У хворих, яким виконано двобічне ушивання, зменшилася тривалість перебування у стаціонарі та раніше було відновлено працездатність. На етапі планування втручання необхідне ретельне вивчення анатомії стегнових і здухвинних артерій та особливостей аневризми за допомогою ультразвукового дослідження та мультиспіральної комп'ютерної томографії. У разі проведення пункції обов'язковим є ангіографічний контроль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451.862

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського