РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702824<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мокросноп В. М. 
Вплив інтенсивності освітлення на ріст міксотрофних культур Euglena gracilis та накопичення фотосинтетичних пігментів у їх клітинах / В. М. Мокросноп // Физиология растений и генетика. - 2019. - 51, № 1. - С. 76-83. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мікроводорість Euglena gracilis здатна живитись як за рахунок фотосинтезу, так і поглинання органічних сполук із поживного середовиша. Міксотрофне культивування E. gracilis із використанням етанолу як джерела вутлецю чинить значний вплив на метаболічні характеристики клітин мікроводорості у порівнянні з автотрофним культивуванням. Для більшості мікроводоростей етанол токсичний, але особливості біохімічної організації клітин E. gracilis забезпечують ефективне розщеплення цієї сполуки з утворенням запасного полісахариду парамілону. Етанол як легкозасвоюване джерело вуглецю затримує світлозалежне формування фотосинтетичного апарату клітин мікроводорості. Аналіз вмісту фотосинтетичних пігментів за різної інтенсивності освітлення показав, що мікроводорість E. gracilis є тіньовитривалим видом з особливим способом адаптації до затінення. Від інтенсивності освітлення клітин залежить також ефективність засвоєння органічного субстрату, що, у свою чергу, може виливати на ріст культури та пігментний склад клітин. Проаналізовано вплив трьох варіантів інтенсивності освітлення на культури E. gracilis, які культивували міксотрофно за наявності у поживному середовищі етанолу та етанолу з глутаматом натрію. Як контроль використано автотрофний варіант культури. Дослідження тривало 20 діб, протягом яких фіксували щільність клітин у культурах та вміст фотосинтетичних пігментів (хлорофілів і каротиноїдів) у клітинах. Установлено, що максимальна концентрація клітин у стаціонарну фазу росту досягається в культурі з етанолом і глутаматом натрію за інтенсивності освітлення 100 мкмоль/м<^>2-с). Знижений рівень хлорофілів у клітинах міксотрофних культур у порівнянні з автотрофними на початку експоненційної фази росту може свідчити про катаболітну репресію синтезу пігментів. Вміст хлорофілів, каротиноїдів та співвідношення хлорофілів а/b у клітинах міксотрофних культур з часом культивування збільшувались.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.27*801.1-634-601 + Е50*723.115

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61831 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського