РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000702758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Trypolsky O. A. 
The structure of the Earth's crust of the central part of the Holovanivsk suture zone according to the reinterpretation of materials of IV geotraverse of DSS (PK 295 - 400) = Структура земної кори центральної частини Голованівської шовної зони за даними переінтерпретації IV геотраверсу ГСЗ (ПК 295 - 400) / O. A. Trypolsky, O. V. Topoliuk, O. B. Gintov // Геофиз. журн.. - 2019. - 41, № 1. - С. 172-179. - Бібліогр.: 179 назв. - англ.

Наведено результати переінтерпретації матеріалів, одержаних під час досліджень за методом ГСЗ по IV геотраверсу на ділянці ПК 295 - 400. Переінтерпретацію виконано цілеспрямовано для уточнення сейсмічного розрізу в районі Голованівського максимуму сили тяжіння (ПК 320 - 360). У земній корі на глибинах 2 - 60 км додатково виділено сейсмічні площадки і точки дифракції, що надало змогу скласти об'єктивне уявлення про глибинну будову розглянутої частини геотраверсу. У порівнянні з попередніми інтерпретаціями розріз земної кори значно уточнено. Внаслідок виділення додаткових точок дифракції та великої кількості коротких відбивних елементів на глибинах 2 - 8 км уточнено положення в розрізі Тальнівської зони розломів. У центральній частині розрізу (ПК 338 - ПК 355) на глибинах 8 - 26 км установлено серію коротких крутонахилених відбивних елементів. У сукупності з елементами, що мають горизонтальне і похиле залягання (глибини 2 - 9 і 24 - 44 км), вони формують зону середовища, яка на глибинах 2 - 44 км за характеристиками відрізняється від вмісних порід. У результаті простежено лістричну зону сколювання, яка безперервно простягається з глибини 8 км на ПК 355 до 44 км на ПК 304. З урахуванням сейсмотомографічних даних зроблено припущення, що Тальнівська зона розломів простежується до глибин 100 - 600 км у вигляді межі між блоками з різними швидкостями VP, уступами і розривами в шарі Голицина - Гейка. Поблизу земної поверхні лістрична зона сколювання з'єднується з основною частиною Тальнівської зони розломів. Згідно з останнім варіантом переінтерпретації даних ГСЗ, підвідний канал інтрузивного тіла гипербазитів на глибинах 60 - 33 км досить вузький і тільки починаючи з глибини 30 км і майже до поверхні тіло розширюється до товщини близько 15 км. Саме такою є ширина виходів гіпербазитів на поверхню кристалічного фундаменту на ділянці у південному напрямку від геотраверсу IV. Орієнтуючись на зону підвищених швидкостей VP на глибинах 2 - 33 км, можна припустити, що саме на цих глибинах уздовж осі центральної частини Голованівської шовної зони розміщується основне тіло інтрузії гіпербазитів і базит-дунітів, перидотитів, піроксенітів, габро, амфіболітів, густина яких перевищує густину вмісних порід на 0,1 - 0,22 г/см<^>3.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д217.3 + В251.103.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського